EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Şenay Lambaoğlu – Gel Yan

Şenay Lambaoğlu – Gel Yan

Üretkenliği ve güçlü yorumu ile dikkat çeken Şenay Lambaoğlu, başarılı aranjör Genco Arı ile ‘Gel Yan’ adını verdiği yeni şarkısını müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

Sözleri ve müziği Şenay Lambaoğlu imzası taşıyan şarkının prodüktörlüğünü Genco Arı üstleniyor. Şarkı ikilinin ortaklıklarını pekiştirdiği Bilirim, Çiçekli Perdeler ve Sis, Uzun Hikaye, Hava Kararınca ve Böyle Nasıl Yaşanır? parçalarından sonra albümün yedinci şarkısı olarak müzik listelerine 28 Nisan’da giriş yapıyor.

Bir yıllık üretim sürecinde Genco Arı ile ortaya çıkardıkları şarkıları sıcağı sıcağına dinleyicileriyle paylaşmaya özen gösterdiğini dile getiren Şenay Lambaoğlu’nun bu son çalışmasında;

Trompette Tolga Bilgin,

Perküsyonda Onur Nar

Tuşlu çalgılar, Davul ve Bas gitarda ise Genco Arı yer alıyor.

Şarkının latin ritimlerinden esinlenerek oluşan yapısı ve kıpır kıpır pozitif havası ile yaza merhaba diyor.

Son projelerinde yeni nesil müzik akımlarına yakınlığı ile adından söz ettiren Şenay Lambaoğlu, bu süreci zenginleştirerek, “Gel Yan” ile kariyerine farklı bir soluk getiriyor.

Şarkının kapak fotoğrafı Muhsin Akgün, tasarımı ise Melek Bocoğlu imzası taşıyor.

 

Editörün Notu:

İlk albümünden beri takibinde olduğum ve sanatı kadar müzisyenlik konusunda hassasiyetine de defalarca tanık olduğum Şenay Lambaoğlu bir süredir sevgili Genco Arı ile birlikte hayatımızı tamamlıyor. Her iki müzisyen de bugüne kadar birçok değerli isimle çalıştı ve birçoğu yayınlandığı dönemlerde ses getirmeyi başardı, bu yüzden ortaya çıkan sonuçtan memnun olmamayı zaten beklemiyorum. Göz aç kapa ve üstelik bu kez da tam yaza yakışır bir şarkı ile kapımızı çaldılar ki özlemişiz belki de bu enerjiyi. Şimdi bu birlikteliğin bir CD ya da bir plak üzerinde taçlanmasını diliyorum. Hem yeni bir aya hem de yeni bir güne ve haftaya güzel başlamak için kendine bir yol arayanlara, buyrun yaz güzelliğinde yanmaya.

Kadri Karahan

 

 

 

Üretkenliği ve güçlü yorumu ile dikkat çeken Şenay Lambaoğlu, başarılı aranjör Genco Arı ile ‘Gel Yan’ adını verdiği yeni şarkısını müzikseverlerin beğenisine sunuyor. Sözleri ve müziği Şenay Lambaoğlu imzası taşıyan şarkının prodüktörlüğünü Genco Arı üstleniyor. Şarkı ikilinin ortaklıklarını pekiştirdiği Bilirim, Çiçekli Perdeler ve Sis, Uzun Hikaye, Hava Kararınca ve Böyle Nasıl Yaşanır? parçalarından sonra albümün yedinci şarkısı olarak müzik listelerine 28 Nisan’da giriş yapıyor. Bir yıllık üretim sürecinde Genco Arı ile ortaya çıkardıkları şarkıları sıcağı sıcağına dinleyicileriyle paylaşmaya özen gösterdiğini dile getiren Şenay Lambaoğlu’nun bu son çalışmasında; Trompette Tolga Bilgin, Perküsyonda Onur Nar Tuşlu çalgılar, Davul ve Bas gitarda ise…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.85 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*