EDİTÖRDEN
Anasayfa / NOTLAR / Şenay Lambaoğlu’nun 3.4 Saniye’de Çekilen Klibi ve Hikayesi

Şenay Lambaoğlu’nun 3.4 Saniye’de Çekilen Klibi ve Hikayesi

Şenay Lambaoğlu; Ada Müzik etiketiyle müzik severlerle buluşturduğu dördüncü stüdyo albümü “Rüyalarıma Gir’in” ilk klibini bir rekor denemesiyle “Bir Gün Bir Adam” şarkısına çekti.

Sözü ve müziği Şenay Lambaoğlu, düzenlemesi Kaan Bıyıkoğlu imzasını taşıyan şarkıda kendisine piyanoda Kaan Bıyıkoğlu, kontrbasta Matthew Hall, gitarda Bora Çeliker, davulda ise Ekin Cengizkan eşlik ediyor.

Ekip sadece dinleyiciyi değil artık seyirciyi de hareketli ritimler ile dansa davet ediyor.

İşte “Bir Gün Bir Adam”ın klibi ve hikayesi”.

 

 

3,4 Saniye ile Rekor Kırdık…

Buna benzer bir teknik dünyada 1 kez kullanıldı. Ancak Türkiye için bir ilk. Önceki rekor 5 saniyeydi. Yeni rekor ise 3,4 saniye.

Peki nasıl başardık ?

Önce kendimize defalarca “bunu neden yapıyoruz” diye sorduk :) Türkiye’de dünya standartlarından yola çıkarak iyi işlerin yapılabileceğini göstermekten önce “görmek” istedik ve harekete geçtik.

Yer : İstanbul Silivri
Hava sıcaklığı : -3

30 oyuncu ve 40 kişilik teknik ekip bir araya geldi. Bu çekimi yüksek kalitede bile super slow motion tekniği ile saniyede 2000 kareye kadar çıkabilen ve sadece Türkiye’de 1 adet bulunan Phantom Flex 4 K kamera ile gerçekleştirdik. Klibin prodüksiyonunu Siyah Sekiz Medya üstlenirken yönetmen koltuğunda ise Çetin Yılmaz yer aldı.

 

Temel Düşüncemiz Zaman Algısını Değiştirmekti.

İlişkileri, ilişkilerdeki absürtlükleri, eşitsizliği, kırılan duyguları ve onları onarırken tekrarlanan hataları, bilinç altını, duygu dünyasının olağanüstü halini, popüler olanın her zaman çevresini karanlıkta bıraktığını ve hayatın baş döndürücü hızını metaforik öğelerle anlatmaya çalıştık.

 

Şenay Lambaoğlu; Ada Müzik etiketiyle müzik severlerle buluşturduğu dördüncü stüdyo albümü “Rüyalarıma Gir’in” ilk klibini bir rekor denemesiyle “Bir Gün Bir Adam” şarkısına çekti. Sözü ve müziği Şenay Lambaoğlu, düzenlemesi Kaan Bıyıkoğlu imzasını taşıyan şarkıda kendisine piyanoda Kaan Bıyıkoğlu, kontrbasta Matthew Hall, gitarda Bora Çeliker, davulda ise Ekin Cengizkan eşlik ediyor. Ekip sadece dinleyiciyi değil artık seyirciyi de hareketli ritimler ile dansa davet ediyor. İşte "Bir Gün Bir Adam"ın klibi ve hikayesi".   https://www.youtube.com/watch?v=tKw-nUlQZFA   3,4 Saniye ile Rekor Kırdık… Buna benzer bir teknik dünyada 1 kez kullanıldı. Ancak Türkiye için bir ilk. Önceki rekor 5 saniyeydi. Yeni rekor ise…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*