EDİTÖRDEN
Anasayfa / GÜNÜN KLİBİ / Sevtap Ünal – Alayına İsyan

Sevtap Ünal – Alayına İsyan

Sevtap Ünal’dan İkinci Klip: Alayına İsyan

İkinci albümü “Bu Kavga Çok Hüzünlü”yü yılın ilk günlerinde On Air Müzik etiketi ile yayınlayan Sevtap Ünal, ilk olarak “Zamanın Birinde” isimli şarkısına klip çekti.

Albümden ikinci klip sözü ve müziği yine kendisine ait ve albümün en farklı şarkısı olan “Alayına İsyan” isimli şarkısına geldi. Yönetmenliğini müzisyen kimliğinin yanı sıra video-art çalışmalarıyla da sıra dışı işlere imza atan Yalçın Konuk üstlendi.

Düzenlemesini Evren Arkman’ın yaptığı şarkıda kendisine vokalde Aida Nadeem ve Hüseyin Çebişçi, yaylı tamburda Mert Günel, klavye ve gitar da yine Evren Arkman eşlik etti.

 

Sevtap Ünal, “Alayına İsyan”ı Anlatıyor (*)

“Alayına İsyan” tüm akıl-yürek, sevgili, arkadaş ve dahası kendimle, içe dönük kavgalarımı hallettikten sonra hayata sataşma sıramın gelmişliğini hissettiğim bir zamanda çığlık atma hissiyle şarkılaştırdığım bir veryansın hayata ve içinde barınan tüm usulsüzlüklere. Aslında hayatın bir suçu da yok. sorun bizim onu yanlış anlamamızda.

İlk albümde ‘’Nereye’’ diye sormuştum sesimi duyanlara, Bu albümde ise insanlığın geldiği noktaya bir başkaldırı ve yine bir hatırlatma “insandan öte bir yer yok’’ sıyır üstünden egonu da, kibirini de, bencilliğini de…

Ortak kaygı ve tasa bu şarkıda buluşturdu bizi, İki güzel insanla. Aida Nadeem ve Hüseyin Cebişçi.

Aida Nadeem. Bu isyanda çıka geldi, ağıt yaktı şarkının tam orta yerinde, yaralarımızı dağlarcasına… Gözlerimiz bulut oldu, yürek paramparça.

Hüseyin Cebişçi. O hüzünbaz, düş kurduran güzelim sesiyle, bu isyana ortak oldu, en sevdiği dizeye eşlik etti.

Ve “Alayına İsyan” ben diye başlayıp biz diye biten…

(*) Müzik Ekspres / Söyleşi: Kadri Karahan
https://www.youtube.com/watch?v=JDy2i1OERhI&t=73s Sevtap Ünal'dan İkinci Klip: Alayına İsyan İkinci albümü "Bu Kavga Çok Hüzünlü"yü yılın ilk günlerinde On Air Müzik etiketi ile yayınlayan Sevtap Ünal, ilk olarak "Zamanın Birinde" isimli şarkısına klip çekti. Albümden ikinci klip sözü ve müziği yine kendisine ait ve albümün en farklı şarkısı olan "Alayına İsyan" isimli şarkısına geldi. Yönetmenliğini müzisyen kimliğinin yanı sıra video-art çalışmalarıyla da sıra dışı işlere imza atan Yalçın Konuk üstlendi. Düzenlemesini Evren Arkman'ın yaptığı şarkıda kendisine vokalde Aida Nadeem ve Hüseyin Çebişçi, yaylı tamburda Mert Günel, klavye ve gitar da yine Evren Arkman eşlik etti.   Sevtap Ünal, "Alayına İsyan"ı Anlatıyor (*)…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.98 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*