EDİTÖRDEN
Anasayfa / NOTLAR / Şiirlerden Şarkılara Bir Yolculuk: Şair Şarkıları (Güvenç Dağüstün, Burçin Büke, Leman Sam)

Şiirlerden Şarkılara Bir Yolculuk: Şair Şarkıları (Güvenç Dağüstün, Burçin Büke, Leman Sam)

Güvenç Dağüstün’ün güçlü sesi, Burçin Büke’nin piyanosu eşliğinde her seferinde sürpriz konuklar ile gerçekleşecek olan “Şair Şarkıları” konserleri bir Ezop Sahne projesi olarak edebiyat ve müzikseverler ile buluşacak.

Seyircilerin şiirlerden bestelenmiş şarkıları dinleyeceği projenin 17 Ekim’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek ilk etkinliğinin konuğu ise Leman Sam!

Ne taraftan baksan insan malzemesi…

Belki biraz kırgın,
bazan hüzünlü bazan dingin,
çoğunlukla aşık, tutkulu
bazan serseri ve hoyrat,
bazan sadece yorgun…
Okuyan, dinleyen, söyleyen insan…

Kimi kadın kimi erkek… Ve çokça insan.
Belki sadece şair…

Ahmet Erhan, Attila İlhan, Can Yücel, Cemal Safi, Cemal Süreya, Edip Cansever, Gülten Akın, Muhyiddin Abdal, Nazım Hikmet, Turgut Uyar…
Ve nicesi…

Kirli bir çağın sıkışıp kalmış bireyleriyiz.
Edebiyatsız ve müziksiz her şey çok daha zor olurdu sanki.
Onlarla birlikte gökyüzü daha mavi, şehirler ve sokaklar daha mı romantik acaba?
Cemal Süreya’ya bütünüyle hak vermiyor muyuz çoğu kez:
“Bir mısra daha söylesek, sanki her şey düzelecek…”

Biraz sohbetli, bolca müzikli, şiirlerden şarkılara bir yolculuk sunan “Şair Şarkıları” 17 Ekim 2018’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde.

Güvenç Dağüstün'ün güçlü sesi, Burçin Büke'nin piyanosu eşliğinde her seferinde sürpriz konuklar ile gerçekleşecek olan "Şair Şarkıları" konserleri bir Ezop Sahne projesi olarak edebiyat ve müzikseverler ile buluşacak. Seyircilerin şiirlerden bestelenmiş şarkıları dinleyeceği projenin 17 Ekim'de Caddebostan Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek ilk etkinliğinin konuğu ise Leman Sam! Ne taraftan baksan insan malzemesi… Belki biraz kırgın, bazan hüzünlü bazan dingin, çoğunlukla aşık, tutkulu bazan serseri ve hoyrat, bazan sadece yorgun… Okuyan, dinleyen, söyleyen insan… Kimi kadın kimi erkek… Ve çokça insan. Belki sadece şair… Ahmet Erhan, Attila İlhan, Can Yücel, Cemal Safi, Cemal Süreya, Edip Cansever, Gülten Akın, Muhyiddin Abdal, Nazım Hikmet,…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*