EDİTÖRDEN
Anasayfa / 90 Derece / Şimdi 90’lar 2 / Ossi Müzik

Şimdi 90’lar 2 / Ossi Müzik

Ossi Müzik’ten 60’lar, 70’ler, 80’ler, 90’lardan sonra “ŞİMDİ 90’LAR 2”

CD formatının yeni yaygınlaşmaya başladığı o günlerde az sayıda basılan, bu nedenle de birçoğunun piyasada bulunmadığı, 90’lı yılların en önemli şarkılarının yayınlandığı “Şimdi 90’lar” albümünün gördüğü büyük ilginin ardından, Türk Pop Müziği’nin 90’lı yıllarına damgasını vuran 12 ünlü ismi bir araya getiren “ŞİMDİ 90’LAR 2” albümü müzikseverlerle buluşuyor.

Heyecanla beklenen “ŞİMDİ 90’LAR 2” albümünde; müzik hayatlarına 90’larda başlayan, üretmeye ve adlarından söz ettirmeye devam eden, bugünün starları Yonca Evcimik, Sibel Alaş, Reyhan Karaca, Hazal, Erdal Çelik, Jale, Boran, Uhde Seçil; birlikte yaptıkları üretimlerle, hayat verdikleri şarkılarla Türk Pop Müziği’nde çok önemli bir yere sahip olan Eda & Metin Özülkü ve Oya & Bora; 70’ler, 80’ler, 90’ların en göz alıcı yıldızlarından biri olan Seyyal Taner bir araya geldiler ve 90’lara damgasını vuran şarkılarını yeniden söylediler.

Ossi Müzik etiketiyle yayınlanan, çıkış şarkısı Oya & Bora’nın söylediği “Sevmek Zamanı” olan “ŞİMDİ 90’LAR 2” albümünün prodüktörlüğünü Hakan Eren yaptı. Proje koordinatörlüğünü Pelin Kakırman ve Aylin Sezer’in, müzik yönetmenliğini Metin Özülkü’nün yaptığı albümündeki şarkıların düzenlemeleri Metin Özülkü ve Hasan Çiçek, mix ve mastering’leri Bora Ebeoğlu tarafından yapıldı. Grafik tasarımını Özlem Semiz’in yaptığı albümdeki tablolar Emre Yıldım’ın imzasını taşıyor.

 

 

Ossi Müzik’ten 60’lar, 70’ler, 80’ler, 90’lardan sonra “ŞİMDİ 90’LAR 2” CD formatının yeni yaygınlaşmaya başladığı o günlerde az sayıda basılan, bu nedenle de birçoğunun piyasada bulunmadığı, 90’lı yılların en önemli şarkılarının yayınlandığı “Şimdi 90’lar” albümünün gördüğü büyük ilginin ardından, Türk Pop Müziği’nin 90’lı yıllarına damgasını vuran 12 ünlü ismi bir araya getiren “ŞİMDİ 90’LAR 2” albümü müzikseverlerle buluşuyor. Heyecanla beklenen “ŞİMDİ 90’LAR 2” albümünde; müzik hayatlarına 90’larda başlayan, üretmeye ve adlarından söz ettirmeye devam eden, bugünün starları Yonca Evcimik, Sibel Alaş, Reyhan Karaca, Hazal, Erdal Çelik, Jale, Boran, Uhde Seçil; birlikte yaptıkları üretimlerle, hayat verdikleri şarkılarla Türk Pop Müziği’nde çok…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.8 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*