EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Şüheda Aydoğan – Gününtadı

Şüheda Aydoğan – Gününtadı

Bağımsız olarak yayınlanan ve akustik, chill tınılar taşıyan gününtadı’nın sözü ve müziği Şüheda Aydoğan’a aitken, teklinin düzenlemesi ise Bedirhan Aktekin imzası taşıyor.

Şüheda Aydoğan, Gününtadı’nı şu sözlerle anlatıyor:

“Gününtadı, biraz alternatif müzik tadında, akustik ve ‘chill’ bir şarkı oldu bence. Genel olarak akustik şarkılarım bu yönde ilerliyor şu ana kadar. Şarkının sözlerini yazma sürecim pandemi evresinde evde geçirdiğimiz sıkıcı günlerden yaz döneminde kalkan yasaklar sonrası tatile çıktığım döneme kadar ilerledi aslında. Şarkı sözlerinin ikinci kısmındaki ‘gün elimde perdenin ardında bile’ kısmı biraz da bu evde kalınan odaya sıkıştığım kısımlara hitap ediyor ama yine de kendimle vakit geçirmekten keyif alıyorum. Bunun dışında doğum günüm geldi; büyüyorum, ve aslında ‘tek yön biletle görmüş geçirmişim kendimce’… Bu ‘tek yön bilet’ kavramını vurgulamamın sebebi yaşantım boyunca tek yön ilerleyip büyümem ve olgunlaşmam aslında. Ek olarak şarkıdaki karakter belirli gün ve haftalardan birinde aşık oluyor ve her şey biraz daha güzelleşiyor. Yani sıkıcı günlerden eğlenceli, dolu dolu, mutlu ve enerjik günlere bir geçiş havasında; benim için yaz mevsimi kokan sakin bir şarkı oldu kendisi, iyi dinlemeler!”

Gününtadı, başta Spotify olmak üzere dijital platformlarda.

 

 

 

Bağımsız olarak yayınlanan ve akustik, chill tınılar taşıyan gününtadı’nın sözü ve müziği Şüheda Aydoğan’a aitken, teklinin düzenlemesi ise Bedirhan Aktekin imzası taşıyor. Şüheda Aydoğan, Gününtadı’nı şu sözlerle anlatıyor: “Gününtadı, biraz alternatif müzik tadında, akustik ve ‘chill’ bir şarkı oldu bence. Genel olarak akustik şarkılarım bu yönde ilerliyor şu ana kadar. Şarkının sözlerini yazma sürecim pandemi evresinde evde geçirdiğimiz sıkıcı günlerden yaz döneminde kalkan yasaklar sonrası tatile çıktığım döneme kadar ilerledi aslında. Şarkı sözlerinin ikinci kısmındaki ‘gün elimde perdenin ardında bile’ kısmı biraz da bu evde kalınan odaya sıkıştığım kısımlara hitap ediyor ama yine de kendimle vakit geçirmekten keyif alıyorum. Bunun…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*