EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Taha Gürbüz – Fil

Taha Gürbüz – Fil

Son olarak geçtiğimiz aylarda “Hasbelkader” ve “Kukumav Kuşları’nı videoları ile birlikte yayınlayan Taha Gürbüz’ün, bu iki şarkının yanı sıra “Fil” ve “Masal Oldum’un da yer aldığı EP’si “Fil”, tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Kendini sorgulayan, bu sorgulamanın getirdiği dönüşüm ve hissettirdiği karmaşık duyguları anlatan EP’de Taha Gürbüz’ün sözü, müziği ve düzenlemesi kendisine ait dört şarkı bulunuyor. Bu şarkılardan üçü, müzisyenin pandemi döneminin hissettirdiği duygularla ürettiği, bir diğeri ise yaklaşık 10 yıl önce yazdığı, ancak şimdi son haline ulaşan bir şarkı.

“Fil” isimli EP’de, geçtiğimiz aylarda yayımlanan “Hasbelkader” ve “Kukumav Kuşları’’nın yanı sıra yine synth sesler ile funk gitarların yer aldığı, Taha Gürbüz’ün kontrbas çaldığı, yüksek tempolu şarkısı FİL ve bir ayrılığın ardından kendini hatalarıyla yüzleşen bir adamın duygularını konu alan “Masal Oldum” şarkısı bulunuyor.

Müzikseverlerin bağımsız müzik sahnesinden tanıdığı Taha Gürbüz, 2017 yılında raflarda yerini alan ilk solo albümü Manyak’ın ardından 2018 yılından beri yayınladığı teklileri müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

Sözü, müziği ve düzenlemesi Taha Gürbüz’e ait olan şarkıların tüm kayıtları home stüdyosunda tamamlandı. “Fil’de yer alan dört şarkının mix ve mastering’i Pinhani grubundan tanıdığımız Eray Polat imzalı.

Kapak illüstrasyonunu grafik tasarımcı Özge Tığlı Ertekin’in hazırladığı EP’nin tanıtım fotoğraflarını ise Kemal Şirin çekti.

 

Hakkında

2008 yılında kurduğu Plaket grubuyla 13. Roxy Müzik Günleri’nde, sözü ve müziği kendisine ait üç şarkıyla ‘Birincilik’ ve ‘Tuborg Özel Ödülü’nün sahibi olan Taha Gürbüz, 2011 yılında kurduğu Jilet grubu ile 2012 yılında ‘Misk-i Amber’ albümünü yayınladı. 2013 yılından itibaren müzikal kariyerinde farklı bir yola gitmek isteyen sanatçı 2017 yılında ilk solo albümü ‘Manyak’ı yayınladı. 2018 yılından itibaren ise sırasıyla ‘Anlamadı’, ‘Söz Mü?’, ‘Karanlıklar’, ‘Karanlıklar – Akustik’, Ceren Kaan ile düet yaptığı ‘Öldür Beni’, ‘Öldür Beni – Akustik’i yayınladı. 2020 yılının Haziran ayında yayınladığı ‘İhtimal’ şarkısının ardından 5 Şubat’ta, 2021 yılında çıkaracağı ‘FİL’ isimli EP’sinden ilk şarkısı ‘HASBELKADER’i, 19 Mart’ta ise aynı EP’den ikinci şarkısı ‘KUKUMAV KUŞLARI’nı yayınladı. Sanatçı aynı yılın nisan ayında, HASBELKADER ve KUKUMAV KUŞLARI’nın da yer aldığı, FİL adını verdiği toplam dört şarkıdan oluşan, FİL adını verdiği EP’yi müzikseverlerin beğenisine sundu.

 

Söz – Müzik – Düzenleme: Taha Gürbüz

Synths / Keyboards / Elektrik Gitar/ Beat program: Taha Gürbüz

Kontrbas: Taha Gürbüz

Bas gitar: Volkan Topakoğlu

Mix & Mastering: Eray Polat

Geri vokaller: Cantekin Kafalı, Çiğdem Doğmuş, İnci Şirin

Kapak tasarım: Özge Tığlı Ertekin

Fotoğraf: Kemal Şirin

 

Son olarak geçtiğimiz aylarda "Hasbelkader" ve "Kukumav Kuşları’nı videoları ile birlikte yayınlayan Taha Gürbüz’ün, bu iki şarkının yanı sıra "Fil" ve "Masal Oldum’un da yer aldığı EP’si "Fil", tüm dijital platformlarda yerini aldı. Kendini sorgulayan, bu sorgulamanın getirdiği dönüşüm ve hissettirdiği karmaşık duyguları anlatan EP’de Taha Gürbüz’ün sözü, müziği ve düzenlemesi kendisine ait dört şarkı bulunuyor. Bu şarkılardan üçü, müzisyenin pandemi döneminin hissettirdiği duygularla ürettiği, bir diğeri ise yaklaşık 10 yıl önce yazdığı, ancak şimdi son haline ulaşan bir şarkı. "Fil" isimli EP’de, geçtiğimiz aylarda yayımlanan "Hasbelkader" ve "Kukumav Kuşları’’nın yanı sıra yine synth sesler ile funk gitarların yer aldığı,…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.8 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*