EDİTÖRDEN
Anasayfa / [PARANTEZ] / Tahta Band

Tahta Band

2008 yazında Ergin Şeker’in kendi beste ve coverlarını geliştirmek ve yaymak amacıyla kurulmuştur.

Kurulduktan birkaç ay sonra ‘His’ adlı eser ile katıldığı ilk beste yarışmasında finale adını yazdırmayı başaran grup , gelecek zamanlarda yükselişe geçeceği ve adından söz ettireceği sinyallerini vermiş oldu. Kısa zaman içerisinde bar ve konser performanslarına başlayan grup 2010 yılında ‘Devir Değişti’ adlı eser ile katıldığı beste yarışmasında 1.liğe ulaşmış ve single ödülü kazanmıştır. 2011 yılına gelindiğinde katıldığı 3. Farklı beste yarışmasında ‘İt’ adlı eser ile adını yine finale yazdırmayı başarmıştır.

Ulusal-yerel TV, dergi ve konserlere konuk olan grup yardım organizasyonlarında da yer almaya başladı. Geçtiğimiz aylarda ikinci stüdyo kaydını aldıkları ‘His’ adlı eseri beğenilere sunmuştur. Gün geçtikçe beste ve cover sayısı artan grup şu sıralarda albüm uğraşlarına başlamış ve 2 adet video klip hazırlamış bulunmaktadır. Sahne performanslarında çok çeşitli tarzlarda olan eserleri kendi tarzında işlemeyi ve bestelerini seslendirmeyi seven grup müzik tarzı olarak yaptıkları işe ‘Tahta’ adını vermektedir. Grubun beste ve coverlarında doğu-batı sentezini yoğunca hissetmek mümkün. Örneğin grup alaturka donanımlı bir eseri seslendirirken, şarkı içerisinde grubun hem trance altyapı kullanıp hem hard rock riffleri işlediğini görebilirsiniz.

 

Progressive sentezlerden de hoşlanan grubun etkilendikleri gruplardan bazılarının Ac/Dc , Deep Purple , Dream Theater , Symphony – x, Megadeth ve Kurban olduğunu söyleyebiliriz.

Kurulduğu günden itibaren bir çok üye değişikliğinden sonra 2012 yılında kemik kadrosunu oturtmuş olan grup , bu zamana kadar emeği geçen herkese gönülden teşekkürü bir borç bilir.

Grup üyeleri:

Ergin ŞEKER – (Vokal-E.Gitar-Altyapı-Beste)
Altuğ DEMİRER – (Elektro Gitar-Back Vocal-Düzenleme)
Ertan DOĞANGÖNÜL – (Bass Gitar-Back Vokal)
Burak BURHAN – (Davul)

His:

 

Yalan:

 

Cesaretin Var mı Aşka:

 

İkili Delilik:

 

Facebook:
Facebook

You Tube:
Youtube

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*