EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Taylan Özgür Ölmez – Dem / Z Kalan

Taylan Özgür Ölmez – Dem / Z Kalan

Sanatçı, hazırlık ve kayıt süreci yaklaşık 3 yıla yayılan bu çalışmada; Anadolu Aşık geleneği ozanlarından, Aşık Mahzuni Şerif ve Muhlis Akarsu deyişlerine, Harput, Sivas, Malatya ve Urfa türkülerine, türkü formunda bir Saadettin Kaynak bestesine, Zazaca ve Kürtçe şarkılara yer vermiştir.

Eserleri, geleneksel tavırlarına sadık kalarak yorumlayan sanatçı, dinleyenlerine bir nefes, bir DEM sunmaktadır.

Taylan Özgür Ölmez, 1978 Dersim doğumludur. ASM müzik merkezinde bağlama dersleri, Akademi İstanbul’da şan eğitimi, Pera Güzel Sanatlarda oyunculuk eğitimi almıştır.

1996 yılından bugüne, yurt içi ve yurt dışında birçok konser ve dinletiler yapmıştır. Çalışmalarına İstanbul’da devam etmektedir.

01 – Kara Gözler
Kaynak: Celal Güzelses

02 – Buldular Beni
Söz & Müzik: Aşık Mahsuni Şerif

03 – Mezire
Kaynak: Abdullah Tunç

04 – Ağlarım Çağlar Gibi
Söz & Müzik: Sadettin Kaynak

05 – Hesrete
Söz: Cemal Taş Müzik: Engin Arslan

06 – Le Keçke
Söz & Müzik: Ciwan Haco

07 – Ne Zalimdir Mahpushana Havası
Dereyen: Bakır Karadağlı

08 – Aman Tabib
Söz & Müzik: Muhlis Akarsu

09 – Kara Çadırın Kızı
Kaynak: Lütfi Emiroğlu

10 – Eşimden Ayrıldım
Kaynak: Nuri Üstünses

11 – Kırmızı Gül Goncası
Kaynak: Nejat Batıgün

(Basın Bülteni)

Sanatçı, hazırlık ve kayıt süreci yaklaşık 3 yıla yayılan bu çalışmada; Anadolu Aşık geleneği ozanlarından, Aşık Mahzuni Şerif ve Muhlis Akarsu deyişlerine, Harput, Sivas, Malatya ve Urfa türkülerine, türkü formunda bir Saadettin Kaynak bestesine, Zazaca ve Kürtçe şarkılara yer vermiştir. Eserleri, geleneksel tavırlarına sadık kalarak yorumlayan sanatçı, dinleyenlerine bir nefes, bir DEM sunmaktadır. Taylan Özgür Ölmez, 1978 Dersim doğumludur. ASM müzik merkezinde bağlama dersleri, Akademi İstanbul'da şan eğitimi, Pera Güzel Sanatlarda oyunculuk eğitimi almıştır. 1996 yılından bugüne, yurt içi ve yurt dışında birçok konser ve dinletiler yapmıştır. Çalışmalarına İstanbul'da devam etmektedir. 01 - Kara Gözler Kaynak: Celal Güzelses 02 -…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.01 ( 36 oy)

2 yorum

  1. Osman yıldız

    Güzellik ötesi sevgili Taylan nın çalışmaları…..

  2. gerçekten emek ve özveriyle hazırlanmış bir albüm. Ayrıca Taylan gerek sahne performansı gerek kişilik hepsi bir arada özel bir insan her şeyin en güzeli ve ön özelini yaşaması dileğiyle…..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*