EDİTÖRDEN
Anasayfa / Genel / Teneke Trampet – Yeter / Sony Müzik

Teneke Trampet – Yeter / Sony Müzik

“Birbirimizden kopamayız biz…”

Teneke Trampet’in üçüncü albümü “Yeter” Sony Müzik’ten çıktı…

Teneke Trampet’in 3. albümünde de sıradan insanlar, cesur sorular sormaya devam ediyor: Pencerelerdeki kaçak suratların konuşmadan sorduğu, evden kaçan çocukların okul duvarlarına ve barikatlara yazdıkları, yaşamın kenarlarını yontan sorular bunlar. Duvardan aniden çıkan bir kafanın, bir yağmur damlasının sorduğu sorular…

Albümdeki şarkılarda birbirimizi mecazen değil, gerçekten nasıl öldürdüğümüz anlatılırken yeni bir soru beliriyor kafamızda: Kandırıldık mı, yoksa kandıran biz miyiz? Ve bir meydan okuma yankılanıyor beynimizde: “Öldürmek erkeklikse biz erkek değiliz!”

Bu her zamanki gibi umut yüklü şarkıları dinlerken insanın aklına şu sözler takılıyor: “Birbirimizden kopamayız biz! Öldürmeyelim çocuklarımızı!” Belki bir ağıt, ama aynı zamanda da bir çağrı bu.

‘Yeter’ albümü, dinleyene şunu hatırlatıyor: Bazı şeyleri kendimize söylemeyi başardığımız anda korku biter, başkalarına da söyleyebiliriz. Şarkılarda bile olsa suçu öldürebiliriz.

Teneke Trampet yıllardır susmayan bir ses. Gelecekte de susmaya niyetinin olmadığını açık açık söylüyor grup: “Elbet gelecek de bir gün gelecek, öyle çok şey var o gün söylenecek…”

 

 

“Birbirimizden kopamayız biz…” Teneke Trampet’in üçüncü albümü “Yeter” Sony Müzik’ten çıktı… Teneke Trampet’in 3. albümünde de sıradan insanlar, cesur sorular sormaya devam ediyor: Pencerelerdeki kaçak suratların konuşmadan sorduğu, evden kaçan çocukların okul duvarlarına ve barikatlara yazdıkları, yaşamın kenarlarını yontan sorular bunlar. Duvardan aniden çıkan bir kafanın, bir yağmur damlasının sorduğu sorular… Albümdeki şarkılarda birbirimizi mecazen değil, gerçekten nasıl öldürdüğümüz anlatılırken yeni bir soru beliriyor kafamızda: Kandırıldık mı, yoksa kandıran biz miyiz? Ve bir meydan okuma yankılanıyor beynimizde: “Öldürmek erkeklikse biz erkek değiliz!” Bu her zamanki gibi umut yüklü şarkıları dinlerken insanın aklına şu sözler takılıyor: “Birbirimizden kopamayız biz! Öldürmeyelim çocuklarımızı!”…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.85 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*