EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Teoman Bölükbaşı – Merasim

Teoman Bölükbaşı – Merasim

İki single bir akustik versiyon yayınlayan Teoman Bölükbaşı’ndan yeni şarkı “Merasim” yeni yılın ilk günlerinde dinleyicisi ile buluştu.

“Merasim” 3 sene önce akustik gitarla bestelenmiş olup , 1 sene önce Teoman ev stüdyosunu kurduktan sonra kendi yapmış olduğu ilk projedir. Minor ton reggae gitarlar ve country tınılarla birleşip , duygusal bir reggae ortaya çıkarmıştır. Sexy ve chill bir modu olan “Merasim” , Murat Acar’ ın mix/mastering dokunuşuyla trip-hop reggae soundunu’da hissedilmesine yardımcı olmuştur. Yolda dinlemeye , araba sürerken dinlemeye uygun bir mod ortaya çıkmıştır.

İskenderun doğumlu Teoman Bölükbaşı 8 yaşında müzikle evde bulduğu Lorenna MCkennitt ile tanışıp Robert RODRIGUEZ( Desperado), Quentin Tarantino, Eminem ve Metallica ile müzik dünyasından etkilenmiştir.

Enstrumanla ilkokul yıllarında tanışıp yaklaşık 15 senedir gitar çalmaktadır. 11 senedir Adana’da yaşamaktadır.  Country-Blues-Soul ve Psychedelic soundlara yakın tarzda müzik yapmakta ve tek başına olduğu sahne performansında Loop Station ve Kick pedal kullanmaktadır. 5 senedir Adana-İstanbul bir çok yerde aktif olarak sahne almaktadır. Okuduğu ve memnun olmadığı International Finance bölümünden mezun olduktan sonra hayatını tamamen müzik ve üretime ayırmıştır.

 

 

İki single bir akustik versiyon yayınlayan Teoman Bölükbaşı'ndan yeni şarkı "Merasim" yeni yılın ilk günlerinde dinleyicisi ile buluştu. "Merasim" 3 sene önce akustik gitarla bestelenmiş olup , 1 sene önce Teoman ev stüdyosunu kurduktan sonra kendi yapmış olduğu ilk projedir. Minor ton reggae gitarlar ve country tınılarla birleşip , duygusal bir reggae ortaya çıkarmıştır. Sexy ve chill bir modu olan “Merasim” , Murat Acar’ ın mix/mastering dokunuşuyla trip-hop reggae soundunu’da hissedilmesine yardımcı olmuştur. Yolda dinlemeye , araba sürerken dinlemeye uygun bir mod ortaya çıkmıştır. İskenderun doğumlu Teoman Bölükbaşı 8 yaşında müzikle evde bulduğu Lorenna MCkennitt ile tanışıp Robert RODRIGUEZ( Desperado),…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*