EDİTÖRDEN
Anasayfa / GÜNÜN KLİBİ / Tukle – Basquiat

Tukle – Basquiat

 

Tekli ve EP çalışmalarıyla zaman içinde rap dünyasında ismini duyuran Tukle, şimdi ise dikkat çeken yeni bir tekli “Basquiat” ile yola devam ediyor!

Balkon etiketiyle yayınlanan teklinin sözleri Tukle, prodüktörlüğü Baturay Camcı’ya ait. Ayrıca Tukle, teklinin kapağını tasarladı.

Bununla birlikte teklinin klibi, Berkecan Malay tarafından yönetildi ve klip, Tukle’nin YouTube kanalında yerini aldı.

Tukle, yeni teklisini şu sözlerle anlatıyor:

“Şarkıyı yaparken “Niye ülkemizden bir sound çıkarmayalım?” diyerek Baturay’ın kapısını çaldım. Bir Hip-hop alt türü olan “Footwork” ile hepimizin aşina olduğu “Trap” soundunu harmanlayıp, “Jungle” ve “Suburban” kelimelerinin birleşimi olan “Juburban” isimli bir sound ürettik. Şarkıyı yaparken herhangi bir mesaj vermek yerine -akın akın geldiğimi bildirmek ve bana alışsanız iyi olur demek dışında- eğlenmek istediğim bir iş olması için böyle bir şarkı yaptım. Klibin çekimini ve kurgusunu yapan Berkecan Malay’a, şarkının demosunu dinlettiğim anda “Buna klip çekmeliyiz” demesiyle senaryosunu birlikte yazdık!”

Basquiat, başta Spotify olmak üzere pek çok dijital platformda.

 

https://www.youtube.com/watch?v=e1Lr24rbVjA&ab_channel=Tukle   Tekli ve EP çalışmalarıyla zaman içinde rap dünyasında ismini duyuran Tukle, şimdi ise dikkat çeken yeni bir tekli “Basquiat” ile yola devam ediyor! Balkon etiketiyle yayınlanan teklinin sözleri Tukle, prodüktörlüğü Baturay Camcı’ya ait. Ayrıca Tukle, teklinin kapağını tasarladı. Bununla birlikte teklinin klibi, Berkecan Malay tarafından yönetildi ve klip, Tukle’nin YouTube kanalında yerini aldı. Tukle, yeni teklisini şu sözlerle anlatıyor: “Şarkıyı yaparken “Niye ülkemizden bir sound çıkarmayalım?” diyerek Baturay’ın kapısını çaldım. Bir Hip-hop alt türü olan “Footwork” ile hepimizin aşina olduğu “Trap” soundunu harmanlayıp, “Jungle” ve “Suburban” kelimelerinin birleşimi olan “Juburban” isimli bir sound ürettik. Şarkıyı yaparken herhangi bir…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.85 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*