EDİTÖRDEN
Anasayfa / GÜNÜN KLİBİ / Tunç Öndemir – İyi misin?

Tunç Öndemir – İyi misin?

 

Müzisyen, söz yazarı, besteci ve solist Tunç Öndemir’in 8 şarkılık albümünün ilk single’ı ‘İyi misin?’ Ada müzik etiketiyle yayımlandı.

Şarkının kaydında Türkiye’nin önemli müzisyenleri yer aldı; Piyano’da Adem Gülşen, Davul’da Derin Bayhan, Elektrik Gitar’da Emre Tankal, Kontrbas’ta Kağan Yıldız, Vokal ve Akustik Gitar’da Tunç Öndemir. Şarkının akustik hücum kaydı Hayyam Stüdyolarında, yaylı kaydı ise Ada Stüdyoları’nda yapıldı. Senfonik yaylı çalgıların kaydında İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından Ulaş Kurugüllü, Ayşen Tözeniş, Bora Gökay, Hakan Polat, Gözde Öcal Güvemli yer aldı.

Tunç Öndemir uzun yıllardır tek ya da kendi grubu dahil çeşitli ekiplerle solist ve gitarist olarak programlar yaparken bir yandan şarkılar yazmaya devam etti. Öndemir uzun süredir Birsen Tezer’le birlikte çalışıyor. Tezer’in ‘Cihan’, ‘İkinci Cihan’ ve ‘Kağıttan Kaptanlar’ albümlerinde akustik/klasik gitar çalıyor, düzenlemelere yardımcı oluyor ve sahnede de aynı şekilde eşlik ediyor. Tunç Öndemir sahnede Birsen Tezer’le düet veya solo şarkılar da söylüyor.

Müzisyen, albümün diğer şarkılarında ‘İyi misin?’ ile son bölümünü anlattığı bütün bir hikâyenin bütününü tamamlamayı planlıyor.

Tunç Öndemir 7 yaşında çalgı eğitimi ve solfej dersleri ile başladığı müzik yaşantısına Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü’nde devam etti. Buradan mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı YZ Koro Şarkıcılığı Bölümü’ne birincilikle girdi ancak bu bölümü gitar teknikleri üzerine eğilmek ve eğitim hayatına atılmak üzere yarım bıraktı.

Öndemir şu anda İstanbul’un yabancı dille eğitim yapan özel okullarından birinde müzik eğitimi ve orkestra öğretmeni olarak görev yapıyor.

Tunç Öndemir, çeşitli müzik çalışmalarının yanında daha önce Halk Eğitim Merkezi ve özel kurslarda gitar ve vokal eğitmenliği yapmış, Yeldeğirmeni Sokak Çocukları Derneği’nde madde bağımlısı çocuklar ile müzikle rehabilitasyon çalışmalarında bulunmuş, bu çocuklarla konser vermiş ve Down Cafe etkinlikleri dahilinde Down Sendromlu gençlerle müzikle rehabilitasyon çalışmaları yapmıştır.

‘Yıllar Geçse de Üstünden’ isimli Fikret Kızılok Projesi’nde Yiğit Sertdemir ve ekibi ile Kumbaracı50 Tiyatrosu’nda ve çeşitli mekanlarda gitarist olarak yer alan sanatçı, Rene Macaroğlu’ndan klasik gitar, Ricardo Moyano’dan latin gitar, Erkan Oğur’dan perdesiz gitar, Neşet Ruacan’dan jazz gitar dersleri almıştır.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=O9yffvBsUtA&ab_channel=netdm%C3%BCzik   Müzisyen, söz yazarı, besteci ve solist Tunç Öndemir’in 8 şarkılık albümünün ilk single’ı ‘İyi misin?’ Ada müzik etiketiyle yayımlandı. Şarkının kaydında Türkiye’nin önemli müzisyenleri yer aldı; Piyano’da Adem Gülşen, Davul’da Derin Bayhan, Elektrik Gitar’da Emre Tankal, Kontrbas’ta Kağan Yıldız, Vokal ve Akustik Gitar’da Tunç Öndemir. Şarkının akustik hücum kaydı Hayyam Stüdyolarında, yaylı kaydı ise Ada Stüdyoları’nda yapıldı. Senfonik yaylı çalgıların kaydında İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından Ulaş Kurugüllü, Ayşen Tözeniş, Bora Gökay, Hakan Polat, Gözde Öcal Güvemli yer aldı. Tunç Öndemir uzun yıllardır tek ya da kendi grubu dahil çeşitli ekiplerle solist ve gitarist olarak programlar yaparken…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 3.7 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*