EDİTÖRDEN
Anasayfa / NOTLAR / Turgut Berkes Yaşama Gözlerini Yumdu

Turgut Berkes Yaşama Gözlerini Yumdu

Türkiye’de rock müziğin önemli isimlerinden Turgut Berkes, 65 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Müzisyenliğinin yanı sıra ressam, çevirmen ve yazar olan Berkes, 1953’te İzmir’de doğdu.

TED Ankara Koleji ve Bournemouth and Poole College of Art mezunu olan sanatçı, 1989’da Müzisyen Fuat Güner’le döneminin en gelişmiş stüdyosu FT Recording Studios’u kurana kadar radyo programcılığı, kütüphanecilik, gazetecilik ve çevirmenlik yaptı.

2000 yılında büyük beğeni toplayan “Karakutu” albümünü çıkaran Berkes, daha sonra “Bir Şeye Yaramaz Şarkılar”ı dinleyicileriyle buluşturdu.

2007’den sonra Bodrum’da yaşamaya başlayan Berkes son yıllarında şarkı yazmaya ve çeviri yapmaya devam etti.

 

 

Türkiye’de rock müziğin önemli isimlerinden Turgut Berkes, 65 yaşında hayata gözlerini yumdu. Müzisyenliğinin yanı sıra ressam, çevirmen ve yazar olan Berkes, 1953’te İzmir’de doğdu. TED Ankara Koleji ve Bournemouth and Poole College of Art mezunu olan sanatçı, 1989’da Müzisyen Fuat Güner’le döneminin en gelişmiş stüdyosu FT Recording Studios’u kurana kadar radyo programcılığı, kütüphanecilik, gazetecilik ve çevirmenlik yaptı. 2000 yılında büyük beğeni toplayan "Karakutu" albümünü çıkaran Berkes, daha sonra "Bir Şeye Yaramaz Şarkılar"ı dinleyicileriyle buluşturdu. 2007’den sonra Bodrum’da yaşamaya başlayan Berkes son yıllarında şarkı yazmaya ve çeviri yapmaya devam etti.   https://www.youtube.com/watch?v=_LAhrwgNO1A https://www.youtube.com/watch?v=uy1JsWO7kZ8 https://www.youtube.com/watch?v=dlV2tk78cr0  

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*