EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / ULAN – Crosses

ULAN – Crosses

Volkan Diyaroğlu ve Ziya Levent Aybay’dan oluşan alternatif rock grubu ULAN, 4 şarkıdan oluşan yeni EP’si CROSSES’ı yayınladı.

2015 yılının Nisan ayında Sony Music Türkiye tarafından yayınlanan ilk stüdyo albümü DUA TARLASI, 2016 yılında yayınladıkları İngilizce EP LIFE IN VAIN ve canlı akustik kayıtlarını içeren ELEFANTE UNPLUGGED SESSIONS EP’sinden sonra 2017 yılında 2. stüdyo albümleri UNDER RADAR’ı plak formatında yayınlayan grubun 2. EP’si CROSSES’ın tüm kayıtları İspanya’da gerçekleştirildi.

 

İlk albümleri ile 2015 yılında Türk rock müziğinde en iyi çıkış yapan gruplar arasında yer alan ULAN, 4 şarkılık yeni EP’si CROSSES ile post rock ve art rock sınırlarında dolaşırken önceki kayıtlarına göre daha geniş bir sound sunuyor.

Sound olarak birbirinden farklı toplam 4 şarkıda efektli gitarlar, saksafonlar, yaylılar ve synth’ler ağırlıkta.

Grubun geniş bir atmosfer yaratan müziğine zaman zaman sert ve melodik gitarlar eşlik ediyor.

ULAN’ın koyu ve karanlık müziği politik ve şiirsel şarkı sözler ile bütünleşiyor.

 

CROSSES’da yer alan 4 şarkının beste, söz ve düzenlemeleri Volkan Diyaroglu’ya ait.

Şarkıların vokal, gitar, piyano ve synth’lerini Volkan Diyaroğlu, baslarını Ziya Levent Aybay, davullarını ise Victor Traves kaydetti.

Anthem for Anybody şarkısında ise gruba, misafir sanatçı olarak İspanya’nın en önemli saksafon sanatçılarından Latino Blanco eşlik etti.

Albümün mix ve mastering’i ULAN’ın yine diğer albümlerinde olduğu gibi sırasıyla Paco Morillas ve Enrique Soriano (Crossfade Mastering) tarafından gerçekleştirildi.

 

EP’nin ilk videosu “CROSSES” Ziya Levent Aybay tarafından hazırlandı.

 

ULAN 

Vokaller, gitarlar, synth, piyano, pad: Volkan Diyaroğlu

Bas gitar: Ziya Levent Aybay

Saksafon: Latino Blanco

Davul: Victor Traves

 

 

Volkan Diyaroğlu ve Ziya Levent Aybay'dan oluşan alternatif rock grubu ULAN, 4 şarkıdan oluşan yeni EP'si CROSSES'ı yayınladı. 2015 yılının Nisan ayında Sony Music Türkiye tarafından yayınlanan ilk stüdyo albümü DUA TARLASI, 2016 yılında yayınladıkları İngilizce EP LIFE IN VAIN ve canlı akustik kayıtlarını içeren ELEFANTE UNPLUGGED SESSIONS EP'sinden sonra 2017 yılında 2. stüdyo albümleri UNDER RADAR'ı plak formatında yayınlayan grubun 2. EP'si CROSSES'ın tüm kayıtları İspanya'da gerçekleştirildi.   İlk albümleri ile 2015 yılında Türk rock müziğinde en iyi çıkış yapan gruplar arasında yer alan ULAN, 4 şarkılık yeni EP'si CROSSES ile post rock ve art rock sınırlarında dolaşırken önceki…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.85 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*