EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / ULAN – Genelgeçer

ULAN – Genelgeçer

ULAN’ın 9 şarkıdan oluşan Türkçe yeni albümü “Genelgeçer” tüm dijital platformlarda yayında…

2015 yılında Sony Music Türkiye tarafından yayınlanan ilk stüdyo albümü “Dua Tarlası”nın ardından bir İngilizce albüm ve 3 kısaçalar yayınlayan grup, 5 sene sonra ikinci Türkçe albümüyle karşımızda.

Grubun yeni albümünde 5 yeni şarkı ile beraber daha önce İngilizce yayınladıkları 4 şarkının Türkçe versiyonu bulunuyor. Albümün bütün kayıtları İspanya’nın Valencia kentinde gerçekleştirildi.

İlk albümleri ile 2015 yılında Türk rock müziğinde en iyi çıkış yapan gruplar arasında yer alan ULAN, Apple Music tarafından hazırlanan “En iyileri: 2010’lar Türkçe Alternatif ” listesinde de yer almaktadır.

Grup, GENELGEÇER ile post rock ve art rock sınırlarında dolaşırken, indie ve jazz soundlarını birbiriyle harmanlıyor. Sözlerde ise politik ve sert tavrını koruyor.

 

 

ULAN'ın 9 şarkıdan oluşan Türkçe yeni albümü "Genelgeçer" tüm dijital platformlarda yayında... 2015 yılında Sony Music Türkiye tarafından yayınlanan ilk stüdyo albümü "Dua Tarlası"nın ardından bir İngilizce albüm ve 3 kısaçalar yayınlayan grup, 5 sene sonra ikinci Türkçe albümüyle karşımızda. Grubun yeni albümünde 5 yeni şarkı ile beraber daha önce İngilizce yayınladıkları 4 şarkının Türkçe versiyonu bulunuyor. Albümün bütün kayıtları İspanya'nın Valencia kentinde gerçekleştirildi. İlk albümleri ile 2015 yılında Türk rock müziğinde en iyi çıkış yapan gruplar arasında yer alan ULAN, Apple Music tarafından hazırlanan "En iyileri: 2010'lar Türkçe Alternatif " listesinde de yer almaktadır. Grup, GENELGEÇER ile post rock…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.85 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*