EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / ULAN – Under Radar

ULAN – Under Radar

ULAN’ın yeni stüdyo albümü UNDER RADAR çıktı!

Volkan Diyaroğlu, Ziya Levent Aybay, Victor Traves ve Sergio Renovell’den oluşan Türk-İspanyol alternatif post-rock grubu ULAN, 12 şarkıdan oluşan yeni stüdyo albümü UNDER RADAR’ı yayınladı.

2015 yılının Nisan ayında Sony Music Türkiye tarafından yayınlanan ilk stüdyo albümü DUA TARLASI, geçen sene yayınladıkları İngilizce LIFE IN VAIN EP’si ve canlı akustik kayıtlarını içeren ELEFANTE UNPLUGGED SESSIONS EP’sinden sonra yayınlanan bu 2. stüdyo albümlerinin tüm kayıtları bir sene boyunca çoğunlukla İspanya’da gerçekleştirildi.

İlk albümleri ile 2015 yılında Türk rock müziğinde en iyi çıkış yapan gruplar arasında yer alan ULAN, 4 şarkılık EP’leri LIFE IN VAIN ile daha sert, daha koyu bir sound, progresif / saykodelik rock ve elektronik müzik etkileşimleriyle karşımıza çıktıktan bir yıl sonra, yeni stüdyo kayıtlarıyla şimdi daha akustik fakat aynı zamanda synthlerin, diğer yandan sert ve koyu melodik gitarların ağır bastığı şekilde karşımızda.

Sözleriyle hem günümüz dünyasında kişinin varoluşsal ve içsel sorunlarını hem de toplumsal, politik, kültürel, genel ve güncel sorunları irdeliyor.

UNDER RADAR’da yer alan 12 şarkının vokal, gitar, piyano ve synthlerini Volkan Diyaroğlu, baslarını ve vokallerini Ziya Levent Aybay, trompetleri Sergio Renovell ve davullarını Victor Traves kaydetti.

Albümün mix ve mastering’i ULAN’ın yine diğer albümlerinde olduğu gibi sırasıyla Paco Morillas (Estudio Elefante) ve Enrique Soriano (Crossfade Mastering) tarafından gerçekleştirildi.

UNDER RADAR şu an için sadece dijital platformlarda yayınlanmış olsa da ekim ayında İspanya’da ve Türkiye’de plak olarak ayrıca yayınlanacak.

Ekim ayından itibaren yeni şarkılarını ilk kez İspanya’da gerçekleşecek konserlerinde canlı olarak seslendirecekler.

UNDER RADAR’in ilk videosu “COLLAPSE” Ziya Levent Aybay tarafından hazırlandı.

 

ULAN

Vokal, gitarlar, synth, piyano, padler: Volkan Diyaroğlu

Bas gitar: Ziya Levent Aybay

Trompet: Sergio Renovell

Davul: Victor Traves

 

 

01 – Demerit (Wake Up)
02 – Collapse
03 – Under Radar
04 – Made of Stone
05 – Spam Founders
06 – Thorns and Nails
07 – She and the City
08 – Random
09 – Foes
10 – Duel
11 – Blank Gun
12 – Dance or Die

ULAN'ın yeni stüdyo albümü UNDER RADAR çıktı! Volkan Diyaroğlu, Ziya Levent Aybay, Victor Traves ve Sergio Renovell'den oluşan Türk-İspanyol alternatif post-rock grubu ULAN, 12 şarkıdan oluşan yeni stüdyo albümü UNDER RADAR'ı yayınladı. 2015 yılının Nisan ayında Sony Music Türkiye tarafından yayınlanan ilk stüdyo albümü DUA TARLASI, geçen sene yayınladıkları İngilizce LIFE IN VAIN EP'si ve canlı akustik kayıtlarını içeren ELEFANTE UNPLUGGED SESSIONS EP'sinden sonra yayınlanan bu 2. stüdyo albümlerinin tüm kayıtları bir sene boyunca çoğunlukla İspanya'da gerçekleştirildi. İlk albümleri ile 2015 yılında Türk rock müziğinde en iyi çıkış yapan gruplar arasında yer alan ULAN, 4 şarkılık EP’leri LIFE IN VAIN…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.86 ( 3 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*