Anasayfa / NOTLAR / Uzay piyanisti Leonardo ve Onun Eşsiz Contemporary Space Müziği Harmanı ile Tanışın

Uzay piyanisti Leonardo ve Onun Eşsiz Contemporary Space Müziği Harmanı ile Tanışın

Uzay piyanisti Leonardo ve onun eşsiz contemporary space müziği harmanı ile tanışın.

Leonardo Barilaro; uluslararası bir piyanist, besteci ve Havacılık ve Uzay Mühendisi. Leonardo Mars’taki ilk piyano konserini verecek. Onun bestelerini, geleneksel akustik piyano ve synthesizerın aynı anda farklı teknikleri harmanlayarak çalınması ile ortaya çıkan contemporary space müziği olarak tanımlayabilirsiniz. ‘BlackShip’ EP’si, 6 Temmuz’da tüm ana müzik platformlarında yayınlanacak. Bu 4 enstrümantal parça, son 2 yılda geliştirilen müzik araştırmasının sonucunda, Marino Di Nino’nun deneysel gitarı ve Andrea Giovannoli’nin eksantrik davulu ile birleştirildi. Eserleri Malta’da konumlanan Valletta Kültür Ajansı, Malta Uluslararası Sanat Festivali, Spazju Kreattiv ve İtalyan Kültür Merkezinde yayınlandı. Malta gazeteleri, Loving Malta, TVM, Kultura News, NETFM gibi ulusal gazeteler, TV ve radyo üzerinde geniş yer aldı.

BlackShip konsepti, Malta’nin Büyük Kuşatma sırasında ki tarihinden esinlenerek; bunu Adanın Dünya’nın sembolü haline gelmesi ve BlackShip’in Uzaydan diğer gezegenlere geçmesi ile geleceğe yansıttı. Bu yeni yaklaşım, bestecinin contemporary fusion dansçıları ve görsel sanatçılar ile yapılan iş birlikleri gibi farklı deneyimlerinin bir melezi. Bunun sonucunda, kültürel mirasta kök salarken, retro-fütürizm nüansları ile geçmiş ve gelecek arasında köprü kurabilen müzikler yarattı.Ana esinlenmeler, Infected Mushroom, Ulver ve Liquid Tension Experiment gibi sanatçılardan yola çıkılarak oluşturuldu. Parçalar İtalya’da Medialica Studio’da ses mühendisi Paolo Bernardini tarafından üretildi.EP’nin görsel efektleri Visual artist Chiara Rovoletto tarafından hazırlandı ve müziğin arkasındaki konsepti geliştirerek bilim ve sanat, deneyimler ve sanatsal kökenler arasındaki birleşmeyi vurguladı.

Leonardo Müzik Konservatuarı’ndan mezun olduktan sonra keyboardist Jordan Rudess (Dream Theater) rehberliğinde ilerledi. Uzay güvenliği üzerine araştırma yaparak Uzay ve Havacılık Mühendisliği alanında doktora yaptı. SCRAT Projesi ile ilk uzay görevinde yer alırken, ESRANGE Space Center (İsveç)’de bir konser verdi. İtalya, Almanya, İngiltere, Hollanda ve Türkiye gibi birçok ülkede verdiği konserlerle dinleyicileriyle buluştu. Yıllar boyunca Yossi Sassi (Orphaned Land kurucu ortağı), Aliki (Britain’s Got Talent galibi) ve Anna Utopia Giordano (uluslararası çok yetenekli ve ödüllü sanatçı) gibi birçok sanatçı ile çalıştı. Leonardo, COVID19 salgını sırasında dijital varlığını yoğunlaştırdı, Twitch’te düzenli olarak canlı performanslar yayınladı ve YouTube için videolar üretti. Son olarak; BlackShip, Leonardo’nun, ‘Nullo Die Sine Nota’ (Notasız Bir Gün Asla) mantarsına sadık kalarak, Mars’ta ilk piyano konseri verme hayaline doğru atılan yeni bir adım.

 

 

Uzay piyanisti Leonardo ve onun eşsiz contemporary space müziği harmanı ile tanışın. Leonardo Barilaro; uluslararası bir piyanist, besteci ve Havacılık ve Uzay Mühendisi. Leonardo Mars'taki ilk piyano konserini verecek. Onun bestelerini, geleneksel akustik piyano ve synthesizerın aynı anda farklı teknikleri harmanlayarak çalınması ile ortaya çıkan contemporary space müziği olarak tanımlayabilirsiniz. 'BlackShip' EP'si, 6 Temmuz'da tüm ana müzik platformlarında yayınlanacak. Bu 4 enstrümantal parça, son 2 yılda geliştirilen müzik araştırmasının sonucunda, Marino Di Nino'nun deneysel gitarı ve Andrea Giovannoli'nin eksantrik davulu ile birleştirildi. Eserleri Malta'da konumlanan Valletta Kültür Ajansı, Malta Uluslararası Sanat Festivali, Spazju Kreattiv ve İtalyan Kültür Merkezinde yayınlandı. Malta gazeteleri, Loving Malta, TVM,…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*