EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Vedat Özkaya – Lâl

Vedat Özkaya – Lâl

Vedat Özkaya, önceki çalışmalarına nazaran ayrı bir yerde tuttuğu single’ı ”Lâl” i bağımsız müzik takipçilerinin beğenisine sundu.

Mayıs 2019’da ilk single’ı Sana Koşasım Gelir’den bu yana müzik üretimine aralıksız devam eden şarkıcı, aynı yılın Ekim ayında yayınladığı Seni Düşünmenin Neresindeyim isimli eski bir şiirinden uyarladığı şarkısıyla yakaladığı çıkışı 2020’nin kendi adına ilk hiti olan Seni Öptüğüm Yaz ile sürdürmüştü.
Söz ve müziği kendisine ait olan Lâl’de elektrik gitarları Mustafa Oflaz üstlendi. Rock ve Türk Müziği’nden ortak motifler barındıran Lâl’in düzenlemesi de yine ikili tarafından yapıldı.

Yapım aşamasında çok heyecanlandıklarını belirten şarkıcı, Lâl’i şu sözlerle ifade ediyor;

”Karanlık bir tarafı var ve rock tınıları daha çok şarkının o yönüne hizmet ediyor. Türk Müziği ise hırçın bir anlatımın köşelerini yumuşatmak için orada. Geri dönüşlerin çoğu ”bu çok farklı” şeklinde oldu. Şarkının doğum sürecinde biz de aynı şeyleri hissetmiştik. Demoyu ekibe attığım günden beri sabırsızlıkla bitireceğimiz günü bekledik. Önceki şarkılarımdaki uzun cümleler yerini anlamlı bi sadeliğe bıraktı. Bu sebeple şarkı içinde geçmemesine rağmen nakarat bölümüne cevap olarak ismini Lâl koymayı uygun gördük”

 

Öyle bir kırık sandalda
Savrulduk yıllarca
Elimde bir hiç gibi
Kaldı sevda akşamlarda

Sana hep içimden taşan
Durdu aklımda çalışan
Her anımda sana koşan
Çocukluğum bin perişan

Anma beni kov içinden
Bana gelme geri dur düşümden
Beni anma beni kov içinden
Bana gelme geri dur düşümden

Söz-Müzik: Vedat Özkaya
Elektrik Gitarlar: Mustafa Oflaz
Düzenleme: Vedat Özkaya, Mustafa Oflaz

 

Vedat Özkaya, önceki çalışmalarına nazaran ayrı bir yerde tuttuğu single’ı ''Lâl'' i bağımsız müzik takipçilerinin beğenisine sundu. Mayıs 2019'da ilk single'ı Sana Koşasım Gelir'den bu yana müzik üretimine aralıksız devam eden şarkıcı, aynı yılın Ekim ayında yayınladığı Seni Düşünmenin Neresindeyim isimli eski bir şiirinden uyarladığı şarkısıyla yakaladığı çıkışı 2020'nin kendi adına ilk hiti olan Seni Öptüğüm Yaz ile sürdürmüştü. Söz ve müziği kendisine ait olan Lâl'de elektrik gitarları Mustafa Oflaz üstlendi. Rock ve Türk Müziği'nden ortak motifler barındıran Lâl'in düzenlemesi de yine ikili tarafından yapıldı. Yapım aşamasında çok heyecanlandıklarını belirten şarkıcı, Lâl'i şu sözlerle ifade ediyor; ''Karanlık bir tarafı var…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.68 ( 3 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*