EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Vera – Bir Yangının Külünü

Vera – Bir Yangının Külünü

Geçtiğimiz yıllarda “Mutluluk Reklamı”, “Saklanır Nisan” ve “Deniz Kabukları” gibi pek çok hit parçaya imza atan, Indie Rock’ın başarılı temsilcisi Vera, 2024’e Aşiyan’dan merhaba diyor. Bir Yangının Külünü tüm dijital platformlarda yayında.

Vera, dördüncü stüdyo albümü İkinci Baskı öncesi son ipucunu Bir Yangının Külünü ile veriyor. Sözleri Şemsi Belli’ye, müziği Muzaffer İlkar’a ait olan, geçmişte Güneri Tecer ve Zeki Müren gibi ustaların seslendirdiği bu unutulmaz eser, bu kez Vera dokunuşlarıyla dinleyici karşısına çıkıyor.

Hikayeyi Aşiyan Mezarlığı’na geri veren grup, parçayı sözlerdeki kederi öne çıkarır şekilde yeniden yorumladı. Prodüktörlüğünü Arel Koray Nalbant’ın üstlendiği parça, yeni albümün tamamında olduğu gibi grubun kendi stüdyosu VHS’te kaydedildi, mastering’i Güven Ersoysal tarafından tamamlandı.

Vera

Arel Koray Nalbant – Vokal & Synthesizer
Canberk Karademir – Davul
Dünyacan Yılmaz – Bas Gitar
Mustafa Şarbak – Elektrik Gitar

 

 

Geçtiğimiz yıllarda "Mutluluk Reklamı", "Saklanır Nisan" ve "Deniz Kabukları" gibi pek çok hit parçaya imza atan, Indie Rock’ın başarılı temsilcisi Vera, 2024’e Aşiyan’dan merhaba diyor. Bir Yangının Külünü tüm dijital platformlarda yayında. Vera, dördüncü stüdyo albümü İkinci Baskı öncesi son ipucunu Bir Yangının Külünü ile veriyor. Sözleri Şemsi Belli’ye, müziği Muzaffer İlkar’a ait olan, geçmişte Güneri Tecer ve Zeki Müren gibi ustaların seslendirdiği bu unutulmaz eser, bu kez Vera dokunuşlarıyla dinleyici karşısına çıkıyor. Hikayeyi Aşiyan Mezarlığı’na geri veren grup, parçayı sözlerdeki kederi öne çıkarır şekilde yeniden yorumladı. Prodüktörlüğünü Arel Koray Nalbant’ın üstlendiği parça, yeni albümün tamamında olduğu gibi grubun kendi…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.83 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*