EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Veys Çolak – Yan

Veys Çolak – Yan

“Yan”, Veys Çolak’ın ilk teklisi olan “Ne Haldeyim”den sonra sözü, müziği, vokali ve gitarları kendisine ait bir çalışma.

Beraberinde solo gitarda Türkiye’nin en başarılı gitaristlerinden Akın Eldes, hammond ve tuşlu çalgılarda Peyk’den tanıdığımız Özgür Ulusoy, bas gitarda şu sıralar Mirkelam ile sahne alan Özer Ateş, davulda ise funk ve caz müzikde ismini duymaya başladığımız genç yetenek Mertcan Bilgin yer alıyor.

Kayıt ve mix’i Ege Semercioğlu, mastering, Burak Ataş tarafından  yapılan şarkıda Tuvalara özel gırtlak tekniğiyle vokal denemeleri duyuyoruz ki bu da meditatif bir hava yaratıyor. Sözlerde ise özünde bir türkü havası hissediliyor.

Veys’i daha çok Peyk, Kesmeşeker, Fatih Erdemci gibi müzisyenlerle elektro gitarist olarak yaptığı çalışmalardan biliyoruz. Fakat son zamanlarda daha çok kendi bestelerini kaydetmeye yöneliyor. Şimdilik herhangi bir şirkete bağlı olmadan bağımsız olarak şarkılarını dinliyoruz. Aynı zamanda akustik gitarıyla fingerstyle tekniğini kullanarak cover şarkı düzenlemeleri yapıyor. Şarkılarını Spotify, Itunes, Deezer, Shazam vb gibi dijital ortamlarda dinleyebilirsiniz.

 

iTunes

"Yan", Veys Çolak'ın ilk teklisi olan "Ne Haldeyim"den sonra sözü, müziği, vokali ve gitarları kendisine ait bir çalışma. Beraberinde solo gitarda Türkiye'nin en başarılı gitaristlerinden Akın Eldes, hammond ve tuşlu çalgılarda Peyk'den tanıdığımız Özgür Ulusoy, bas gitarda şu sıralar Mirkelam ile sahne alan Özer Ateş, davulda ise funk ve caz müzikde ismini duymaya başladığımız genç yetenek Mertcan Bilgin yer alıyor. Kayıt ve mix'i Ege Semercioğlu, mastering, Burak Ataş tarafından  yapılan şarkıda Tuvalara özel gırtlak tekniğiyle vokal denemeleri duyuyoruz ki bu da meditatif bir hava yaratıyor. Sözlerde ise özünde bir türkü havası hissediliyor. Veys'i daha çok Peyk, Kesmeşeker, Fatih Erdemci gibi müzisyenlerle elektro…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 3.48 ( 4 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*