EDİTÖRDEN
Anasayfa / WORLD / Whilk & Misky’nin Yepyeni Şarkısı The Meeting Çıktı

Whilk & Misky’nin Yepyeni Şarkısı The Meeting Çıktı

Doğu-batı sentezi gerçek bir İstanbul müziği: Whilk & Misky’nin yepyeni şarkısı The Meeting çıktı.

2014 yılında çıkardıkları Clap Your Hands parçalarıyla isimlerini duyuran ve ülkemizde büyük bir hayran kitlesi edinen Whilk & Misky ikilisi, yeni teklileri The Meeting ile 2021 yazını güzelleştirmek için geri döndü. Grup, yeni çıkan teklileriyle birlikte 6 Ağustos’ta çıkacak ilk albümleri Soheyloo’nun da müjdesini verdi! Kıtalararası kültürel etkilerden beslenerek elektronik ve organik elementleri harmanlayan Whilk & Misky, Fox Lane Music etiketiyle yayınlanan, yeni albümün açılış şarkısı The Meeting ile yaz günlerini pozitif enerjiyle kucaklamaya hazır.

İran doğumlu Nima Khaste ve İngiliz sanatçı Charlie Dickens’tan oluşan grup, sahip oldukları farlı kültürel arka planlar ve müzikal etkiler ile bütüncül bir müzik yaratarak tüm dünyaya sesleniyor. 2012’de Doğu Londra’daki bir lokantada şans eseri tanışan Khaste ve Dickens, müziğe duydukları ortak sevgiyi keşfetmiş ve küçük bir apartman dairesine taşınarak birlikte müzik yapmaya başlamış. Dünya çapında konserler veren ve Gordon City, Rag‘n Bone Man, Clean Bandit gibi sanatçılarla sahnelerini paylaşan Whilk & Misky, geçtiğimiz yıllarda Türkiye’de verdikleri konserler ile de ülkemizde başarılı performanslara imza attı.

Benzersiz müzikleri, üretime yaklaşımları ve gerçek sanatsal vizyonları ve değişik coğrafyalarda sahip oldukları hayran kitleleriyle başarılarını kanıtlayan ikili, her yeni adımda isimlerini biraz daha büyütüyor. Yeni teklileri “The Meeting” ile grubun bu seçkin pozisyonu iyice güçleniyor ve Ağustos’ta çıkaracakları albüm “SOHEYLOO” için beklentilerimizi iyice yukarı çekiyor.

İkilinin çıkaracakları ilk albüm olan Soheyloo, ruh arayışında olan Batılı bir çocuk ile özgür ruhlu İranlı bir kızın kaçınılmaz karşılaşmasını ve onları ayırmaya çalışan sosyal, dini ve politik gizli tuzakları anlatıyor. 6 parçadan oluşacak olan albümün listesi ise şöyle:

The Meeting
Soheyloo
The Date
Falling In Love
Obstacles
Separation

Whilk & Misky; insanların bağı, sanatsal iş birliğinden doğan güç ve organik ve elektroniğin bir araya gelişiyle ilgili. Ve elbette ki, içinde yaşadığımız dünyanın bir paralellik içinde.

Dickens’ın derin ve kendinden emin sesi, Khaste’nin griye boyanmış ses manzarasıyla biçimlenen; pop, elektronik, blues ve folk müziğin karakterize ettiği Whilk & Misky’nin yeni teklisi The Meeting, pozitif ve capcanlı enerjisi ile yaz günlerinin en çok dinlenen parçalarından biri olmaya aday.

 

 

 

 

Doğu-batı sentezi gerçek bir İstanbul müziği: Whilk & Misky’nin yepyeni şarkısı The Meeting çıktı. 2014 yılında çıkardıkları Clap Your Hands parçalarıyla isimlerini duyuran ve ülkemizde büyük bir hayran kitlesi edinen Whilk & Misky ikilisi, yeni teklileri The Meeting ile 2021 yazını güzelleştirmek için geri döndü. Grup, yeni çıkan teklileriyle birlikte 6 Ağustos’ta çıkacak ilk albümleri Soheyloo’nun da müjdesini verdi! Kıtalararası kültürel etkilerden beslenerek elektronik ve organik elementleri harmanlayan Whilk & Misky, Fox Lane Music etiketiyle yayınlanan, yeni albümün açılış şarkısı The Meeting ile yaz günlerini pozitif enerjiyle kucaklamaya hazır. İran doğumlu Nima Khaste ve İngiliz sanatçı Charlie Dickens’tan oluşan grup,…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*