EDİTÖRDEN
Anasayfa / WORLD / Yann Tiersen Yeni Albümü “Kerber”in Gelişini Yepyeni Teklisi ile Duyurdu

Yann Tiersen Yeni Albümü “Kerber”in Gelişini Yepyeni Teklisi ile Duyurdu

Yann Tiersen’den heyecan veren iki yeni haber bir arada geldi. Tiersen, yeni albümü Kerber’i aynı albümde yer alan Ker al Loch teklisiyle duyurdu.
.
Ker al Loch Türkiye’de GRGDN Müzik’in temsil ettiği [PIAS] etiketiyle yayınlandı.

Ker al Loch, 27 Ağustos’ta çıkması beklenen albümü Kerber’in küçük bir ön gösterimini sunuyor.

2019’da yayınlanan Portrait albümünü takip eden Kerber, Tiersen’in hayatının yeni bir bölümünü bizlere sunuyor. Kerber albümü, Tiersen’in kariyerinde dans müziğine yönelik bir U dönüşü değil, güzelce dokunmuş, oldukça kapsayıcı ve nazikçe inşa edilen piyano ezgilerinin elektronik müzikle son derece keyifli bir buluşması.

Kerber, Tiersen’in şimdiye kadar yaptığı işlerin evrimleşmiş hali olmasının yanı sıra, aynı zamanda keşfedilecek yepyeni bir serüven. Yeni albümün asıl kaynağı piyano olsa da ortamı, elektronik müzik belirliyor. Tiersen yeni albümünü şöyle açıklıyor: “İlk başta bunun piyanodan ibaret olduğu fikrine kapılabilirsiniz ama aslında öyle değil. Başlarken piyano parçalarıyla çalıştım fakat asıl özü piyano değil. Bağlam en önemli olan şey – piyano, elektronikle çalışabilmek için bir şeyler yaratmanın özü.”

Albüm, Tiersen’in yaşamakta olduğu ada Ushant’ta kurduğu stüdyo The Eskal’de ortaya çıkmış ve kaydedilmiş. Kerber, ismini adadaki küçük bir kasabada bulunan bir şapelden alıyor. Mekân hissi, Tiersen’in şimdiye kadarki işlerinde her zaman merkezde bulunan bir duygu, Kerber’de de hakimiyetini gösteriyor. Albümdeki her parça Tiersen’in evinin çevreleyen manzaraların adeta bir haritası.

Solo piyano temasının elektronikle harmanlandığı, elektronik ezgilerin akustik elementlerle bir araya geldiği Kerber, piyano bazlı bir elektronik albüm. Albümün yayınlanan parçası Ker al Loch ise albümün içerdiği tüm güzelliğe küçük bir kapı aralayan ve tüm bu hikâyeyi gözler önüne seren bir fragman.

Parçaya ait müzik klibi de bir o kadar büyüleyici. Aynı zamanda tam anlamıyla Yann Tiersen’den beklenecek bir şey değil – bu da tüm olayın özü.

 

Yann Tiersen’den heyecan veren iki yeni haber bir arada geldi. Tiersen, yeni albümü Kerber’i aynı albümde yer alan Ker al Loch teklisiyle duyurdu. . Ker al Loch Türkiye’de GRGDN Müzik’in temsil ettiği [PIAS] etiketiyle yayınlandı. Ker al Loch, 27 Ağustos’ta çıkması beklenen albümü Kerber’in küçük bir ön gösterimini sunuyor. 2019’da yayınlanan Portrait albümünü takip eden Kerber, Tiersen’in hayatının yeni bir bölümünü bizlere sunuyor. Kerber albümü, Tiersen’in kariyerinde dans müziğine yönelik bir U dönüşü değil, güzelce dokunmuş, oldukça kapsayıcı ve nazikçe inşa edilen piyano ezgilerinin elektronik müzikle son derece keyifli bir buluşması. Kerber, Tiersen’in şimdiye kadar yaptığı işlerin evrimleşmiş hali olmasının…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*