EDİTÖRDEN
Anasayfa / NOTLAR / Yeni Yılın İlk Albümleri

Yeni Yılın İlk Albümleri

Yeni bir yıl, yeni bir heyecan.

Maalesef kötü başladığımız bu yıl yaralarımızı müzik saracak yine; yeni-ilk albümler / yeni heyecanlar. Bu ay içinde bizlerle buluşacak albümlere bir göz atalım istedik.

 

Baba Zula

Grup geçtiğimiz günlerde yeni albümlerinin 27 Ocak’ta yayınlanacağı haberini sosyal medya hesaplarında paylaştı. “XX” isimli yeni çalışma tüm dünyada Glitterbeat Records etiketi ile yayınlanacak.

Baba Zula bu albümle birlikte bir de dünya turnesine hazırlanıyor. 14 Ocak’ta Salon İKSV’de gerçekleşecek senenin ilk konserini Almanya, Avusturya, İsviçre, Yunanistan, Bulgaristan gibi ülkelerde alacakları sahneler devam ettirecek.

 

Tuna Kiremitçi

Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları projesi bir süredir heyecanla takip ediliyor kendisinin. Her ay bir müzisyen ile bir şarkısını düet olarak bizimle buluşturan Kiremitçi şimdi bu şarkıları bir albüm halinde bizlerle buluşturuyor. Albüm, 12 Ocak tarihinde Pasaj Müzik etiketi ile yayınlanırken albümün ilk konseri de 17 Ocak’ta Babylon’da gerçekleşecek.

Albümdeki isimler ise şöyle: Pamela, Özge Fışkın, Gonca Vuslateri, Öykü Gürman, Gülçin Ergül, Jehan Barbur, Yıldız Tilbe, Gökçe Bahadır, Sena Şener ve Gülay.

Sevtap Ünal

İlk albümü “İnsanlar, Arabalar ve Rüzgar Geçti Aramızdan”ı 2011 yılında yayınladı Sevtap Ünal. Daha sonra “O Benim” isimli bir de single ekledi diskografisine.

Yeni albümü için ilk albümde olduğu gibi Evren Arkman ile çalışan müzisyen yine geçtiğimiz günlerde ilk klibinin yönetmeni de olan Volkan Ergen ile “Zamanın Birinde” isimli şarkısına klip çekti . Albüm ayın ortalarına doğru On Air Müzik Etiketi ile yayınlanacak.

 

Lara Di Lara

123’ün vokalisti olarak tanınan Dilara Sakpınar bu grupla birlikte üç albüm yayınladı. 2014 yılından itibaren de kendi müziğini yapmak istedi ve solo olarak ilk albümü  “Oraya Doğru”yu yayınladı.

Di Lara’nın ikinci albümü “Hazineler İçindesin”e sayılı günler kaldı. Albümden ilk klip için çekimlere başlandığını geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesaplarından duyurdu müzisyen. Albümden ilk şarkıları da 20 Ocak’ta Salon İKSV’de dinleyeceğiz.

 

Deniz Tekin

Söylediği coverlar ile sosyal medyada kısa zamanda sağlam bir dinleyici yakaladı Deniz Tekin, bu başarısı beraberinde konserlere de taşıdı kendisini.

Şimdi ilk albümü hazır ve ilk konserini 25 Ocak’ta Babylon’da paylaşacak dinleyicileri ile. Detayları için o güne kadar bekleyeceğiz.

 

MÖE

Türkiye’nin üç yetenekli caz müzisyeni bir araya geldi ve MÖE doğdu. MÖE gitarda Sarp Maden, davulda Volkan Öktem, basta ise Alp Ersönmez’den oluşuyor. Rock, drum’n’bass, punk, noise, elektronik ve ambient’a uzanan farklı türlerde gezinen ekip albümü için Kabak & Lin Records’la çalışıyor.

Ekip; 26 Ocak gecesi albümlerini Zorlu PSM Studio’da dinleyicileri ile buluşturmaya hazırlanıyor.

 

Pera

Geçtiğimiz günlerde yeni şarkıları / klipleri “Ağla” ile buluşmuştuk. Beraberinde yeni albümlerinin Ocak ayı içinde müzik marketlerde olacağını da duyurdu Pera grubu.

İlk albümlerini 2012 yılında yayınlayan grubun dördüncü albümü olacak ve Dokuz Sekiz Müzik etiketi ile yayınlanacak.

 

ve …

 

Sezen Aksu

Sezen Aksu en son 2011 yılında bir albüm yayınlamıştı. Daha sonra birkaç single geldi elbette ama albüm heyecanını vermedi. Şimdi geri sayım zamanı zira 16 şarkı geliyor ve DMC etiketi ile bu ay içinde bizlerle buluşmaya hazırlanıyor kraliçe. Albümün çıkış tarihi 14 Ocak gibi görünüyor.

Albümde Ozan Bayraşa, Erdem Yörük, Aytuğ Yargıç, Okay Barış ve Volga Tamöz düzenlemeleri göreceğiz. Şarkı imzalarında ise Aksu’nun yanında Şehrazat, Ara Dinkjian ve Sibel Algan olacak.

 

Erkan Oğur & İsmail Hakkı Demircioğlu

Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu’ndan da 16 yıl aradan sonra yeni albüm müjdesi geldi. Birlikte konserleri hız kesmedi ama albüm üzerinde bu ay yeniden buluşacak olmak heyecan verici.

 

Maximum Rock Vol.1

Gar Müzik geleneğini bozmadı ki bu seneye de bir karma albümle merhaba demeye hazırlanıyor. Maximum Rock Vol 1’de Zardanadam, Murat Öztürk, Kör Talih, Alt Geçit, Kronik, Deli Gömleği, Silikon gibi isimler ve gruplar yer alacak.

 

Yeni bir yıl, yeni bir heyecan. Maalesef kötü başladığımız bu yıl yaralarımızı müzik saracak yine; yeni-ilk albümler / yeni heyecanlar. Bu ay içinde bizlerle buluşacak albümlere bir göz atalım istedik.   Baba Zula Grup geçtiğimiz günlerde yeni albümlerinin 27 Ocak'ta yayınlanacağı haberini sosyal medya hesaplarında paylaştı. "XX" isimli yeni çalışma tüm dünyada Glitterbeat Records etiketi ile yayınlanacak. Baba Zula bu albümle birlikte bir de dünya turnesine hazırlanıyor. 14 Ocak'ta Salon İKSV'de gerçekleşecek senenin ilk konserini Almanya, Avusturya, İsviçre, Yunanistan, Bulgaristan gibi ülkelerde alacakları sahneler devam ettirecek.   Tuna Kiremitçi Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları projesi bir süredir heyecanla takip ediliyor kendisinin. Her…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*