EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / yokyer – Disko Delüzyon

yokyer – Disko Delüzyon

Geride bıraktığımız yılda 4 tekli yayınlayıp üstüne 1 albüm kaydı gerçekleştiren yokyer’den yeni yılın ilk teklisi Disko Delüzyon.

Şarkı dinlerken hepimizin yan yana dizilip Electro-Boogie figürleri sergilediği bir dünyaya ait.

Alelade bir hayatın yüzeyselliğini vurgularken, bir yandan da dinleyicilerini en ilkel dürtülerden biri olan dansa kışkırtıyor.

Parça, uzun süre kibirli bir tanıdıkla oturduktan sonra, ağızlarda kalan yavan bir pembelik gibi. Buna rağmen sempatik ve odak gerektirmeyen bir konforun cezbediciliği de üzerine sinmiş. Albenili synthleri ve vurdumduymaz vokalleriyle Yokyer’in alacalı atmosferinden herkese bir delüzyon sunuyor. Bir yandan da durağan ve sıradanlaşmış günlerimizin bozulmaya yüz tutmuş sinirlerine bir çağrıdır bu: Sen de deli gibi dans et.

 

Geride bıraktığımız yılda 4 tekli yayınlayıp üstüne 1 albüm kaydı gerçekleştiren yokyer'den yeni yılın ilk teklisi Disko Delüzyon. Şarkı dinlerken hepimizin yan yana dizilip Electro-Boogie figürleri sergilediği bir dünyaya ait. Alelade bir hayatın yüzeyselliğini vurgularken, bir yandan da dinleyicilerini en ilkel dürtülerden biri olan dansa kışkırtıyor. Parça, uzun süre kibirli bir tanıdıkla oturduktan sonra, ağızlarda kalan yavan bir pembelik gibi. Buna rağmen sempatik ve odak gerektirmeyen bir konforun cezbediciliği de üzerine sinmiş. Albenili synthleri ve vurdumduymaz vokalleriyle Yokyer’in alacalı atmosferinden herkese bir delüzyon sunuyor. Bir yandan da durağan ve sıradanlaşmış günlerimizin bozulmaya yüz tutmuş sinirlerine bir çağrıdır bu: Sen de…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.85 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*