EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / yokyer – Şizofreni

yokyer – Şizofreni

Şizofreni cevabı olmayan soruların huzursuzluğu eşliğinde yaratıldı. grilerin olmadığı, her duygunun uçlarda yaşandığı bu yolculuk kor bir günah gibi işlendi.

Konfor alanından kaçmayı benimseyen yokyer, bu albümle kendini yeniden keşfediyor. hazırlanışı ile beraber üç yıl süren bu keşif, yokyer’in yeni sanatsal bakış açıları kazanmasına ön ayak oldu.

“Şizofreni.” distopik bir atmosfer içerisinde yer yer aykırılaştığı rock müziğin sınırlarında vücut buluyor. Hem deneysel sekanslara, hem de dile dolanan melodilere sahip albüm, zengin bassline’ları, kendine mahsus gitar tonları ve sonik atmosferiyle, bir şizofrenin içsel yolculuğunu müziğe döküyor.

 

Şizofreni;

•Deneysel yapısı, korolu vokalleri ve melodik bass partisyonları ile Beatles’tan

•Yakaladığı sound, kullanılan efektler ve ritmik derinliği ile Radiohead’den

•Dinamik gitar partisyonları ve sıradışı sözleri ile Sakin’den

•Aykırı havası ile Mor ve Ötesi’nden

•Cezbedici melodileri ve sert gitar riffleri ile Arctic Monkeys’ten beslenerek kendini var ediyor.

 

Teklilerin hüküm sürdüğü günümüz piyasasında, sektördeki birçok ismin albümün gördüğü rağbetin verilen emeğe değmeyeceği konusunda bizi uyardı. Fakat biz, bir albümün sahip olduğu müzikal derinliğin ve yarattığı detaylı atmosferin verdiği hazzın peşinde koşmayı kendimize ve dinleyicilerimize daha çok yakıştırıyoruz.

 

 

 

Şizofreni cevabı olmayan soruların huzursuzluğu eşliğinde yaratıldı. grilerin olmadığı, her duygunun uçlarda yaşandığı bu yolculuk kor bir günah gibi işlendi. Konfor alanından kaçmayı benimseyen yokyer, bu albümle kendini yeniden keşfediyor. hazırlanışı ile beraber üç yıl süren bu keşif, yokyer'in yeni sanatsal bakış açıları kazanmasına ön ayak oldu. "Şizofreni." distopik bir atmosfer içerisinde yer yer aykırılaştığı rock müziğin sınırlarında vücut buluyor. Hem deneysel sekanslara, hem de dile dolanan melodilere sahip albüm, zengin bassline'ları, kendine mahsus gitar tonları ve sonik atmosferiyle, bir şizofrenin içsel yolculuğunu müziğe döküyor.   Şizofreni; •Deneysel yapısı, korolu vokalleri ve melodik bass partisyonları ile Beatles’tan •Yakaladığı sound, kullanılan…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*