EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Yol Şarkıları / Türküola Müzik

Yol Şarkıları / Türküola Müzik

Prof. Dr. Orhan Kural’a Sanatçı Dostlarından Vefa Albümü.

Türkiye’nin en büyük gezgini, çevreci, Aktivist ve hayvan sever Prof. Dr Orhan Kural’ı 23 Aralık 2020 tarihinde Covid -19 sebebiyle kaybeden dostları, onun anısına hazırlanan ‘Yol Şarkıları’ albümüne destek verdiler. Yol Şarkıları isimli bu projenin fikrini veren ve bu yola çıkan Serap Yenici bir çok değerli ismi de bu yolculuğa dahil etti. Yenici’ye bu yolda en büyük desteği ise Türküola arması verdi. Serap Yenici, sessiz sakin ilerleyen ama hep başarılı çalışmalara imza atmış bir isim. Müzikolog, besteci, söz yazarı, yorumcu, köşe yazarı, moderatör, birçok ulusal radyo ve televizyonda yapımcı ve sunucu olarak projeler hazırlamış, sunmuş, on parmağın da on marifet bir sanatçı.

2009 Uluslararası Wafa Müzik Festivali’nde Malta’da üçüncülük,
2010 Uluslararası Sea Memories Müzik Festivali’nde birincilik,
201 9 Uluslararası Tenerife (Kanarya Adaları) Universong Festivali’nde Tenerife Sesi Jüri Özel Ödülü ile Türk Bayrağı’nı onurla taşımış bir isim.

Prof. Dr. Orhan Kural ile on yıldır tanışan, bir çok gönüllülük projesinde yer alan, altı yıldır yine gönüllülük ilkesiyle ‘Dünya için Bir Şey Yap’ müzikalinde sahnede birlikte yer alan Serap Yenici ‘Bu albüm, benim çok sevip saydığım, değer verdiğim hocama vefa borcum’ diyerek yola çıktı ve Prof. Dr. Orhan Kural’ın sağlığında başladığı projeye çok değerli isimlerin de dahil olması ile arşiv niteliğinde Yol Şarkıları albümü tamamlandı.

Attila Atasoy, Bulutsuzluk Özlemi (Nejat Yavaşoğulları), Serap Yenice, Gündoğarken (İlhan-Burhan-Gökhan Şeşen), Haluk Levent, Leman Sam, Selcan Yıldırım, Yeni Türkü (Derya Köroğlu) ve Vedat Sakman albümdeki değerli yorumcular. Aşık Veysel, Metin Altıok, Kemal Burkay, Selim Atakan, Nalan Yıldız, Zafer Doğan yine albümdeki eserlere şiirleri, sözleri ve besteleri ile değer katan isimler. Albümde çok özel gezi fotoğraflarına da yer verildi. İbrahim Zaman, Nasuh Mahruki, Ahmet Remzi Tültice, Mete Darcan, Osman Uğur Şahin, Eren Damlar fotoğraflarıyla albüme değer katan isimler.

Albüme, TÜRSAB ;Türkiye Seyahat Acentaları birliği, TÜMADİ Hasan Yücel, Prof. Dr. Orhan Kural’ın eğitim verdiği İstanbul Aydın Üniversitesi ; Doç. DR. Mustafa Aydın, Fuzul Ev ; Eyüp Akbal, Kutes Metal, İmay İnşaat Mecit Bülent Yeşil ,Çaycuma Belediyesi: Bülent Kantarcı, Cimcime Medya, Hüseyin Başusta sponsor olarak destek verdi.

Tüm bu değerli isimlerin bir araya gelmesine vesile olan, yorumu ve besteleriyle de albümde yer alan Serap Yenici ile Türküola arması adına Neşe Demirkat albümün geliri ile Prof. Dr Orhan Kural adına bir orman oluşturulacağını söyledi. YOL ŞARKILARI, yola çıkanlara eşlik etmek üzere tüm müzik marketlerde.

 

Albümde Yer alan İsimler ve Şarkıları

Ben Bir Gezginim – Serap Yenici
Düş Peşime – Attila Atasoy
Yine Düştük Yollara – Bulutsuzluk Özlemi
Yollardayım – Serap Yenici
Yollarda Bulurum Seni – Haluk Levent
Sonbahardan Çizgiler (Mamak Türküsü) – Yeni Türkü
Yol Aldım Sevdalardan – Gündoğarken
Daha Gidecek Yolumuz Var – Leman Sam
Yol Şarkısı – Vedat Sakman
Uzun İnce Bir Yoldayım – Serap Yenici
Yola Çağrı (Gez Dünyayı) – Selcan Yıldırım, Serap Yenici

 

 

Prof. Dr. Orhan Kural'a Sanatçı Dostlarından Vefa Albümü. Türkiye'nin en büyük gezgini, çevreci, Aktivist ve hayvan sever Prof. Dr Orhan Kural'ı 23 Aralık 2020 tarihinde Covid -19 sebebiyle kaybeden dostları, onun anısına hazırlanan 'Yol Şarkıları' albümüne destek verdiler. Yol Şarkıları isimli bu projenin fikrini veren ve bu yola çıkan Serap Yenici bir çok değerli ismi de bu yolculuğa dahil etti. Yenici'ye bu yolda en büyük desteği ise Türküola arması verdi. Serap Yenici, sessiz sakin ilerleyen ama hep başarılı çalışmalara imza atmış bir isim. Müzikolog, besteci, söz yazarı, yorumcu, köşe yazarı, moderatör, birçok ulusal radyo ve televizyonda yapımcı ve sunucu olarak…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*