EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Zeynep Önkaya – Gün

Zeynep Önkaya – Gün

 

Zeynep Önkaya’nın yeni şarkısı “Gün” tüm dijital platformlarda yayında.

Haftaya dinlediğim en iyi şarkılarından biri olarak geçen çalışma Önkaya’yı uzun bir zaman sonra güçlü sesi ile bizlerle yeniden buluşturması adına da önemli bir yerde. Ayrıca bu yıl içinde yayınladığı ilk şarkısı.

Bir süredir hareketli dans şarkıları ile bizlere seslenen Önkaya ile Nisan 2022 yılında yaptığımız söyleşide bize bir gün için akustik bir albüm hayali içinde olduğunu söylemişti ve belki de şimdi o albümün ilk adımları içindeyiz.

Bu duygu yüklü şarkıda kendisine piyanosu ile ülkemizin başarılı aranjörlerinden Cem İyibardakçı eşlik ediyor ve şarkı dinleyiciyi akustik bir tango hissinde baharın güzel renklerine davet ediyor. Burada kabul etmeliyiz ki yazı karşılamaya hazırlanıyoruz ve “Gün” daha çok güz renginde ama tüm bu kıpır kıpırlığımız içinde ayrı da bir cesaret örneği ve bir boşluğu da tamamlayacak bir yerde.

Şarkının mix ve mastering işlemleri Önkaya’nın da yaşadığı Londra’daki CMI stüdyolarında gerçekleştirilmiş ve çalışma Soho Productions – Zeino Music etiketiyle müzikseverlerin beğenisine sunulmuş.

Tüm müzik platformlarında yerini alan şarkı gün içinde size ayrı bir soluk olabilir ve sorduğu sorularda sizde de bir yanıt aratabilir, ben öyle dinledim ve çok sevdim; ayrıca içimdeki ses şarkının yakınlarda başka versiyonları da da karşılaşabileceğimizi söylüyor, belki de yanıtını kendisinden alabiliriz.

Kadri Karahan / Editörün Notu

 

 

 

  Zeynep Önkaya’nın yeni şarkısı “Gün” tüm dijital platformlarda yayında. Haftaya dinlediğim en iyi şarkılarından biri olarak geçen çalışma Önkaya’yı uzun bir zaman sonra güçlü sesi ile bizlerle yeniden buluşturması adına da önemli bir yerde. Ayrıca bu yıl içinde yayınladığı ilk şarkısı. Bir süredir hareketli dans şarkıları ile bizlere seslenen Önkaya ile Nisan 2022 yılında yaptığımız söyleşide bize bir gün için akustik bir albüm hayali içinde olduğunu söylemişti ve belki de şimdi o albümün ilk adımları içindeyiz. Bu duygu yüklü şarkıda kendisine piyanosu ile ülkemizin başarılı aranjörlerinden Cem İyibardakçı eşlik ediyor ve şarkı dinleyiciyi akustik bir tango hissinde baharın güzel…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*