EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Aleyhtar & Stilkan – Zombi

Aleyhtar & Stilkan – Zombi

Rap müziğin son dönemde üretken isimleri Aleyhtar ve Stilkan, “Zombi” single’ı ile hareketli bir döneme başlangıç sinyallerini veriyor. Yüksek tempolu şarkı; 16 Nisan’da tüm dijital müzik marketler üzerinden dinleyicileriyle buluştu.

Dünyadaki düzenin insanları “zombi”ye dönüştürdüğünü ve hayatta kalmak için korkusuz olmak gerektiğinden bahseden şarkının ritmi yüksek ve enerjik. Ses renkleri farklı olan ikiz kardeşlerin aynı anda okuduğu bölümlerde uyumlulukları belirgin hale geliyor. Toplumsal mesajlar içeren şarkı aynı zamanda Trap bir ritimde dans ve eğlence hissi veriyor. Müziğin prodüksiyon aşamasında Kaan Beşik, Mix & Mastering düzenlemelerinde Aleyhtar adını görüyoruz. Video prodüksiyon aşamasında Grain Yapım, yönetmen koltuğunda ise Özcan Çelik bulunuyor. Klip içerisindeki mekan tasarımları, Sfx-Makyaj ve çeşitli materyallerin kurulumu Onos Sanat Tasarım iş birliği ile hazırlanmış. HiphoplifePro etiketi ile yayınlanan şarkının klibi de yine aynı gün HiphoplifePro Youtube kanalında gösterime girdi.

Aleyhtar: (Buğra Yatır) Rap Vokalist, Söz Yazarı, Müzik Prodüktörü. İlk çalışmalarını ikiz kardeşi Stilkan ile yapmaya başladı2007-2010.Döneminin parti ve konserlerinde aktif olan ikili, amatör kayıtlarını bağımsız olarak yayınlamaya devam etti.2013 yılında Sae İstanbul’da ses mühendisliği eğitimi aldı.2019 yılında Stilkan ile birlikte Spektrum adlı Ep albümlerini,2020 yılında beş single ve bir Remastered albüm yayınladılar.

Stilkan: (Kağan Yatır) Rap Vokalist, Söz Yazarı. İlk çalışmalarını ikiz kardeşi Aleyhtar ile yapmaya başladı2007-2010.Döneminin parti ve konserlerinde aktif olan ikili, amatör kayıtlarını bağımsız olarak yayınlamaya devam etti.2012 yılında Radyo-Televizyon bölümü eğitimi aldı.2019 yılında Aleyhtar ile birlikte Spektrum adlı Ep albümlerini, 2020 yılında beş single ve bir Remastered albüm yayınladılar.

 

 

 

Rap müziğin son dönemde üretken isimleri Aleyhtar ve Stilkan, “Zombi” single’ı ile hareketli bir döneme başlangıç sinyallerini veriyor. Yüksek tempolu şarkı; 16 Nisan'da tüm dijital müzik marketler üzerinden dinleyicileriyle buluştu. Dünyadaki düzenin insanları “zombi”ye dönüştürdüğünü ve hayatta kalmak için korkusuz olmak gerektiğinden bahseden şarkının ritmi yüksek ve enerjik. Ses renkleri farklı olan ikiz kardeşlerin aynı anda okuduğu bölümlerde uyumlulukları belirgin hale geliyor. Toplumsal mesajlar içeren şarkı aynı zamanda Trap bir ritimde dans ve eğlence hissi veriyor. Müziğin prodüksiyon aşamasında Kaan Beşik, Mix & Mastering düzenlemelerinde Aleyhtar adını görüyoruz. Video prodüksiyon aşamasında Grain Yapım, yönetmen koltuğunda ise Özcan Çelik bulunuyor. Klip…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.8 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*