EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Baha Boduroğlu – Bir Yaşam Senfonisi / OSSİ Müzik

Baha Boduroğlu – Bir Yaşam Senfonisi / OSSİ Müzik

Türk pop müzik sanatçısı Baha Boduroğlu, müzik yaşamının 50. yılında bir çoğu ünlü sanatçılar tarafından seslendirilen 26 bestesinin yer aldığı “Bir Yaşam Senfonisi” isimli senfonik – enstrümantal albümü ile müzikseverlerle buluşuyor. “Emek her şeyi çözer” diyen Boduroğlu’nun, şimdilerde en büyük hayali ise albümünü orkestra şefliğini yaptığı büyük bir senfoni konserinde dinleyenlerle buluşturmak.

50 yıllık müzik kariyerinde besteci kimliğiyle öne çıkan Baha Boduroğlu, Sezen Aksu’dan Nilüfer’e, Asu Maralman’dan Selda Bağcan’a pek çok ünlü sanatçının seslendirdiği bestelerini kendi imzasını taşıyan yeni senfonik düzenlemeleriyle “Bir Yaşam Senfonisi” isimli albümünde bir araya getirdi. Müzik danışmanlığını kompozitör Ege Yılmaz’ın yaptığı albümdeki bestelerin mix ve mastering’i de Boduroğlu tarafından yapıldı.

“Bir Yaşam Senfonisi” albümünün kapağı Baha Boduroğlu’nun, Türkiye’de yaratıcı fotoğrafçılığın uluslararası alanda ün kazanmış en önemli temsilci olan Ara Güler’in objektifine poz verdiği fotoğraftan hazırlandı. Albümün kapak tasarımı illüstrasyon tekniği kullanılarak müzisyen İlker Aydemir tarafından yapıldı.

Baha Boduroğlu “Bir Yaşam Senfonisi” albümü Ossi Müzik etiketiyle Hakan Eren’in yapımcılığında, Baha Boduroğlu’nun prodüktörlüğünde, Pelin Kakırman’ın proje koordinatörlüğünde tüm dijital müzik platformları ve müzik marketler aracılığıyla dinleyenlerle buluşuyor.

Baha Boduroğlu “Bir Yaşam Senfonisi” albümü için “İçmeyen bir alkol bağımlısı olduğumu kabul edip, yeni yaşamımı sıfırdan kurmamda emekleri ve katkıları büyük olan başta bana her şeyi yeniden öğreten Doç. Dr. Psikiyatr Hasan Mırsal olmak üzere, tedavi sürecimde hep yanımda olan Annem Fahriye Boduroğlu, kız kardeşim Ferhan ve eniştem Hikmet Önem’e, kızlarım Elif Agalı ve Beste Boduroğlu’na, müzik yolculuğumda hep yanımda olan Güzin Sokullu’ya, Anna Durlar başhemşirenin başını çektiği tedavi ekibine, ayrıca grup toplantılarında her birinden ayrı ayrı bilgilendiğim ‘Alkolik arkadaşlarıma’ armağan ediyorum” diyor.

 

 

 

 

Türk pop müzik sanatçısı Baha Boduroğlu, müzik yaşamının 50. yılında bir çoğu ünlü sanatçılar tarafından seslendirilen 26 bestesinin yer aldığı “Bir Yaşam Senfonisi” isimli senfonik - enstrümantal albümü ile müzikseverlerle buluşuyor. “Emek her şeyi çözer” diyen Boduroğlu’nun, şimdilerde en büyük hayali ise albümünü orkestra şefliğini yaptığı büyük bir senfoni konserinde dinleyenlerle buluşturmak. 50 yıllık müzik kariyerinde besteci kimliğiyle öne çıkan Baha Boduroğlu, Sezen Aksu’dan Nilüfer’e, Asu Maralman’dan Selda Bağcan’a pek çok ünlü sanatçının seslendirdiği bestelerini kendi imzasını taşıyan yeni senfonik düzenlemeleriyle “Bir Yaşam Senfonisi” isimli albümünde bir araya getirdi. Müzik danışmanlığını kompozitör Ege Yılmaz’ın yaptığı albümdeki bestelerin mix ve mastering’i…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 3.08 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*