EDİTÖRDEN
Anasayfa / GÜNÜN KLİBİ / Bahar Çalışkan – Ne Yapmalı

Bahar Çalışkan – Ne Yapmalı

 

Bahar Çalışkan’ın ikinci teklisi “Ne Yapmalı” tüm dijital platformlarda yayında.

2010 yılından beri müzik çalışmalarına devam eden sanatçı ikinci teklisi olan ‘ Ne Yapmalı ‘ da bizleri de bu soruya ortak ederek zorlu bir cevap arayışına giriyor.  “Birini beklerken hissedilen belirsizlik, insanı hangi kaotik duygulara doğru sürükler? ”

Ne Yapmalı’ yı dinlerken sözlerde ve tınılardaki girift duygu geçişlerini çok yakından görüyoruz. Şarkının dinamik yapısı sayesinde bekleme halindeki insanın içinde yıkılan köprüler, kurulan yollar, çekilen sancılar olsa da tüm bu serüvenin sonunda tekrar yüzeye çıkıp nefes almayı başarmasına tanıklık ediyoruz.

Şarkıcı Bahar Çalışkan’ın ikinci teklisi “Ne yapmalı” tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Sözü ve müziği kendisine, Prodüksiyonu Bahadır Kartal’a ait olan şarkının Mixini; Barış Ergün , Masterını Adham Farid yaptı. Vokal kayıtları Mehmet Mert Yüksel tarafından Harems Stüdyolarında kaydedilen şarkıya, Uğurhan Özay Back vokal yaptı. Şarkının klip yönetmenliği ise Engin Binbaş’a ait.

 

Hakkında

Saz eşliğinde türküler söylenen bir evde dünyaya gelen sanatçı, ilk sahne deneyimini 2010 yılında, üniversitede dahil olduğu rock grubu ile gerçekleştirdi.

Eğitim hayatı boyunca farklı gruplarda türkü, pop, rock repertuarları ile sahne aldı.

Üniversite eğitimini Kimya Mühendisliği üzerine tamamladı ve her daim içinde yankı bulan ritim ve melodiye kulak verip müzik tutkusunun peşine düştü.

2017 yılında eğitim almak için İstanbul’a yerleşti. Randy Esen, Sibel Köse, Kaan Bıyıkoğlu, Evrim Özşuca gibi önemli müzisyenler ile caz vokal ve armoni alanlarında çalışma fırsatı buldu. İlk teklisi Solmuş’u 14 Mayıs 2021 tarihinde dinleyicileriyle buluşturan sanatçı halen İstanbul’da yaşamakta olup söz ve beste çalışmalarına devam etmektedir.

 

https://www.youtube.com/watch?v=LElb6GcGigo&ab_channel=Bahar%C3%87al%C4%B1%C5%9Fkan   Bahar Çalışkan'ın ikinci teklisi “Ne Yapmalı" tüm dijital platformlarda yayında. 2010 yılından beri müzik çalışmalarına devam eden sanatçı ikinci teklisi olan ‘ Ne Yapmalı ‘ da bizleri de bu soruya ortak ederek zorlu bir cevap arayışına giriyor.  "Birini beklerken hissedilen belirsizlik, insanı hangi kaotik duygulara doğru sürükler? " Ne Yapmalı' yı dinlerken sözlerde ve tınılardaki girift duygu geçişlerini çok yakından görüyoruz. Şarkının dinamik yapısı sayesinde bekleme halindeki insanın içinde yıkılan köprüler, kurulan yollar, çekilen sancılar olsa da tüm bu serüvenin sonunda tekrar yüzeye çıkıp nefes almayı başarmasına tanıklık ediyoruz. Şarkıcı Bahar Çalışkan'ın ikinci teklisi “Ne yapmalı” tüm dijital…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*