EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Bahar Çalışkan – Solmuş

Bahar Çalışkan – Solmuş

2010 ylından beri müzik çalışmalarına devam eden sanatçı ilk teklisi olan Solmuş’ta kulağımıza evrensel bir muamma fısıldıyor: “Adına aşk dedigimiz illüzyon gerçeği görmemizi engellediğinde bir bekleyiş ve arayış sarmalına düşeriz.

Peki, kendi savruluşunu durduramayan bir ruh, bir başkasının içindeki boşluğu doldurabilir mi? “

Şarkıcı Bahar Çalışkan’ın ilk teklisi”Solmuş” tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Sözü ve müziği kendisine, düzenlemesi Erkan Zeki Ar'a ait olan şarkının davullarını Necmi Taşkıran çaldı.
Vokal kayıtları Buğra Celayir tarafından Zuhal Müzik stüdyolarında kaydedilen şarkının mix ve masteringi Erkan Zeki Ar'a, klip yönetmenliği ise Noyan Poyraz Yalçın’a ait.

 

Hakkında:

Saz eşliğinde türküler söylenen bir evde dünyaya gelen sanatçı, ilk sahne deneyimini 2010 yılında, üniversitede dahil olduğu rock grubu ile gerçekleştirdi.

Eğitim hayatı boyunca farklı gruplarda türkü, pop, rock repertuarları ile sahne aldı. Üniversite eğitimini Kimya Mühendisliği üzerine tamamladı ve her daim içinde yankı bulan ritim ve melodiye kulak verip müzik tutkusunun peşine düştü.

2017 yılında eğitim almak için İstanbul'a yerleşti. Randy Esen, Sibel Köse, Kaan Bıyıkoğlu, Evrim Özşuca gibi önemli müzisyenler ile caz vokal ve armoni alanlarında çalışma fırsatı bulan sanatçı halen İstanbul’da yaşamakta olup söz ve beste çalışmalarına devam etmektedir.

 

 

2010 ylından beri müzik çalışmalarına devam eden sanatçı ilk teklisi olan Solmuş’ta kulağımıza evrensel bir muamma fısıldıyor: “Adına aşk dedigimiz illüzyon gerçeği görmemizi engellediğinde bir bekleyiş ve arayış sarmalına düşeriz. Peki, kendi savruluşunu durduramayan bir ruh, bir başkasının içindeki boşluğu doldurabilir mi? “ Şarkıcı Bahar Çalışkan'ın ilk teklisi"Solmuş" tüm dijital platformlarda yerini aldı. Sözü ve müziği kendisine, düzenlemesi Erkan Zeki Ar'a ait olan şarkının davullarını Necmi Taşkıran çaldı. Vokal kayıtları Buğra Celayir tarafından Zuhal Müzik stüdyolarında kaydedilen şarkının mix ve masteringi Erkan Zeki Ar'a, klip yönetmenliği ise Noyan Poyraz Yalçın'a ait.   Hakkında: Saz eşliğinde türküler söylenen bir evde dünyaya gelen sanatçı,…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*