EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Barış Demirel – Kâkülünde Ak Oldum

Barış Demirel – Kâkülünde Ak Oldum

Barış Demirel’in 4 Haziran’da yayınlanacak ilk solo albümü Mutluluklar’dan duyacağımız ikinci parça olan “Kâkülünde Ak Oldum”;  tüm dijital müzik servislerinde yerini aldı. Bitmiş ama bitişinin kabulu zor bir aşk hikayesi anlatan Barış Demirel; vokali, güçlü sözleri ve trompetiyle dinleyiciyi hikayesine eşlik ediyor. Parçanın prodüktörlüğünü Barış Demirel’le birlikte, başarılı rapper, beat maker ve prodüktör Da Poet üstleniyor.

 

Mutluluklar (Albüm) Hakkında

Barış Demirel’in bu coğrafyanın seslerinden ve türlerinden ilham aldığı; hiphop, caz, rock ve lo-fi öğelerin bir araya geldiği albümünde toplamda sekiz parça yer alıyor. Aynı zamanda bir multi enstrümantalist olan sanatçı, albümdeki tüm enstrümanları da kendisi çaldı. Prodüktörlüğünü Da Poet ve Barış Demirel’in üstlendiği albüm, Kadebostany rework’leri ve Deniz Tekin düetiyle de merak uyandıracak.

 

Barış Demirel Hakkında

Son dönemin en başarılı trompet sanatçılarından Barış Demirel, Barıştık Mı mahlasıyla sahne almaya 2011 yılında başladı. Aynı yıl Roxy Müzik Günleri kapsamında düzenlenen yarışmada birinci olduktan sonra 2015’te ilk albümü T.E.A.R.’ı, 2018’te de ikinci albümü FAIL PLAY’i yayınladı. İstanbul, Hollanda, Almanya, Belçika, İngiltere ve İsviçre gibi lokal ve uluslararası caz festivallerinde düzenli olarak yer alan sanatçı; 2019 yılında Montreux Jazz Festivali Talent Awards’ta yarışmak ve sahne almak üzere festivalden davet almış ve grubuyla birlikte etkileyici bir performans sergilemiştir. Barıştık Mı grubuyla birlikte devam ettiği çalışmalarının yanısıra; hiphop, rap, caz, pop ve elektronik gibi bir çok farklı türden sanatçıyla da yaptığı çalışmalarda da müzikal çeşitliliğini göstermeye devam eden Barış Demirel, tüm parçaların söz ve müziği kendisine ait ilk solo albümü Mutluluklar’ı 4 Haziran’da yayınlanıyor.

 

 

Barış Demirel’in 4 Haziran’da yayınlanacak ilk solo albümü Mutluluklar’dan duyacağımız ikinci parça olan "Kâkülünde Ak Oldum";  tüm dijital müzik servislerinde yerini aldı. Bitmiş ama bitişinin kabulu zor bir aşk hikayesi anlatan Barış Demirel; vokali, güçlü sözleri ve trompetiyle dinleyiciyi hikayesine eşlik ediyor. Parçanın prodüktörlüğünü Barış Demirel’le birlikte, başarılı rapper, beat maker ve prodüktör Da Poet üstleniyor.   Mutluluklar (Albüm) Hakkında Barış Demirel’in bu coğrafyanın seslerinden ve türlerinden ilham aldığı; hiphop, caz, rock ve lo-fi öğelerin bir araya geldiği albümünde toplamda sekiz parça yer alıyor. Aynı zamanda bir multi enstrümantalist olan sanatçı, albümdeki tüm enstrümanları da kendisi çaldı. Prodüktörlüğünü Da Poet…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*