EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Batu Akdeniz – Bir Kalbin Çöküşü / Garaj Müzik

Batu Akdeniz – Bir Kalbin Çöküşü / Garaj Müzik

Rock müziğin Türkiye’deki önemli temsilcilerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Batu Akdeniz’in ‘Bir Kalbin Çöküşü’ isimli albümü Garaj Müzik etiketiyle 3 Aralık Cuma günü tüm dijital platformlarda yayında.

Söz ve müziği tamamen Batu Akdeniz’e ait olan albümün yapımı 2 yıl sürdü.

10 şarkılık albümde genç sanatçının Amerikan ve İngiliz rock müziğinden etkilenimleri Türkçe sözler ve modern dokunuşlarla buluştu. Bir Kalbin Çöküşü, yüksek sesli gitar ve davulların büyük vokal anlarına ve nakaratlara eşlik ettiği, müziğin coşkusunun sözlerin hüznüyle birleştiği gerçek bir rock albümü.

Albümle aynı adı taşıyan şarkıya Emre Ergenç yönetmenliğinde çekilen ilk video klip, Batu Akdeniz ve grubunun performans görüntülerinden oluşuyor. Klip sanatçının Youtube kanalından izlenebilir. İsmini ünlü yazar Stefan Zweig’ın kitabından alan Batu Akdeniz’in uzun süredir beklenen ilk albümü Bir Kalbin Çöküşü, dinleyicisini o özlenen rock sound’una ve coşkusuna çağırıyor.

 

 

 

Rock müziğin Türkiye’deki önemli temsilcilerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Batu Akdeniz’in ‘Bir Kalbin Çöküşü’ isimli albümü Garaj Müzik etiketiyle 3 Aralık Cuma günü tüm dijital platformlarda yayında. Söz ve müziği tamamen Batu Akdeniz’e ait olan albümün yapımı 2 yıl sürdü. 10 şarkılık albümde genç sanatçının Amerikan ve İngiliz rock müziğinden etkilenimleri Türkçe sözler ve modern dokunuşlarla buluştu. Bir Kalbin Çöküşü, yüksek sesli gitar ve davulların büyük vokal anlarına ve nakaratlara eşlik ettiği, müziğin coşkusunun sözlerin hüznüyle birleştiği gerçek bir rock albümü. Albümle aynı adı taşıyan şarkıya Emre Ergenç yönetmenliğinde çekilen ilk video klip, Batu Akdeniz ve grubunun performans görüntülerinden oluşuyor. Klip sanatçının…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*