EDİTÖRDEN
Anasayfa / NOTLAR / Blues Derneği’nden Kadınlara Armağan: Vahşi Kadınların Blues’u Olmaz

Blues Derneği’nden Kadınlara Armağan: Vahşi Kadınların Blues’u Olmaz

Blues Derneği’nden Kadınlara Armağan.
Blues Derneği’ne üye 10 müzisyen kadın (Bahar Kaya, Bestem Yuvarlak, Ceyda Köybaşıoğlu, Göksenin Tuncalı, Merve Tunç, Naz Cimilli, Neslihan Önder, Özge Erkan, Tracey Doherty, Zerrin Mete) evlerinden seslendirdikleri Ida Cox’a ait “Wild Women Don’t Have The Blues” (Vahşi Kadınların Blues’u –Hüznü- Olmaz) şarkısını başta kadınlar olmak üzere ayrımcılık, baskı ve şiddetin olmadığı; eşit, adaletli ve huzur dolu bir dünya için çalışan herkese armağan etti.

Dernek başkanı Göksenin Tuncalı, 1924’te yazılmış olan bu şarkının sözlerinin günümüzde hala geçerli olduğunun altını çizerek “Blues müzik, sanatsal güzelliğinin yanısıra çoktan değişmesi gereken şeylerin hala nasıl aynı kaldığını göstermede ve bunlarla mücadele etmede çok iyi bir yol arkadaşı” dedi.

2018’de kurulan Blues Derneği’nin misyonlarından biri de müzik dünyasında kadınların yerini güçlendirmek.

 

 

Gitar: Gürkan Özbek
Mızıka: Dinçer Tuğmaner
Bas: Ozan Yeşildal
Davul: Soner Doğanca
Mix-Mastering: Ozan Yuvarlak
Video kurgu: Dinçer Tuğmaner
1h

 

 

Blues Derneği’nden Kadınlara Armağan. Blues Derneği’ne üye 10 müzisyen kadın (Bahar Kaya, Bestem Yuvarlak, Ceyda Köybaşıoğlu, Göksenin Tuncalı, Merve Tunç, Naz Cimilli, Neslihan Önder, Özge Erkan, Tracey Doherty, Zerrin Mete) evlerinden seslendirdikleri Ida Cox’a ait “Wild Women Don’t Have The Blues” (Vahşi Kadınların Blues’u –Hüznü- Olmaz) şarkısını başta kadınlar olmak üzere ayrımcılık, baskı ve şiddetin olmadığı; eşit, adaletli ve huzur dolu bir dünya için çalışan herkese armağan etti. Dernek başkanı Göksenin Tuncalı, 1924’te yazılmış olan bu şarkının sözlerinin günümüzde hala geçerli olduğunun altını çizerek “Blues müzik, sanatsal güzelliğinin yanısıra çoktan değişmesi gereken şeylerin hala nasıl aynı kaldığını göstermede ve bunlarla…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*