EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Can Bayrak – Dolphins

Can Bayrak – Dolphins

Can Bayrak, pandemi süreci içinde duygusal zihinsel gelgitlerinin arttığı bir dönemde, kendisinin ‘’Büyülü ve iyileştirici’’ olarak tanımladığı ve etkisinden kolayca çıkamadığı bir rüyadan aldığı ilhamla ortaya çıkan, İngilizce sözlü ilk teklisi “Dolphins”, Noiseist etiketi ile yayınlandı.

Söz ve müziği kendisine ait olan, içerdiği mistik altyapılar ve enstrümanlarla, gördüğü rüyanın müzikal bir yansımasını dinleyicisine aktarmayı amaçlayan Can Bayrak, şarkının kayıt, düzenleme ve mcks aşamalarında MİAM’dan da dönem arkadaşı olan prodüktör Başar Under ile birlikte çalıştı.

Çoğunluğu ev ortamında kaydedilen Dolphins’e; (tuşlu çalgılar) Barış Büyükyıldırım, (Aquadrum) Deniz Güngör ve (Trompet) Can Ömer Uygan gibi harika müzisyenlerin sihirli dokunuşları eşlik ediyor.

Mastering aşamasında Çağan Tunalı’nın ellerinde son halini alan Dolphin; ilk saniyesinden son anına kadar dinleyicisini yunusların liderlik ettiği iyileştirici, mistik bir rüya alemine davet ediyor.

 

 

 

Söz & Müzik: Can Bayrak

Düzenleme : Can Bayrak-Başar Under

Prodüksiyon & mix: Başar Under

Mastering: ÇAğan Tunalı

Tuşlu çalgılar- synth: Barış Büyükyıldırım

Aquadrum: Deniz Güngör

Trompet: Can Ömer Uygan

.Kapak tasarım, video Orkun Yüce

Management: Hatice Yigci

Label: Noiseist Records

 

Can Bayrak, pandemi süreci içinde duygusal zihinsel gelgitlerinin arttığı bir dönemde, kendisinin ‘’Büyülü ve iyileştirici’’ olarak tanımladığı ve etkisinden kolayca çıkamadığı bir rüyadan aldığı ilhamla ortaya çıkan, İngilizce sözlü ilk teklisi "Dolphins", Noiseist etiketi ile yayınlandı. Söz ve müziği kendisine ait olan, içerdiği mistik altyapılar ve enstrümanlarla, gördüğü rüyanın müzikal bir yansımasını dinleyicisine aktarmayı amaçlayan Can Bayrak, şarkının kayıt, düzenleme ve mcks aşamalarında MİAM'dan da dönem arkadaşı olan prodüktör Başar Under ile birlikte çalıştı. Çoğunluğu ev ortamında kaydedilen Dolphins'e; (tuşlu çalgılar) Barış Büyükyıldırım, (Aquadrum) Deniz Güngör ve (Trompet) Can Ömer Uygan gibi harika müzisyenlerin sihirli dokunuşları eşlik ediyor. Mastering aşamasında…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*