EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Cem Adrian – Gökyüzümün Yıldızları / Pasaj Müzik

Cem Adrian – Gökyüzümün Yıldızları / Pasaj Müzik

Yoğun konser trafiğinde üretkenliğini yitirmeyen Cem Adrian, merakla beklenen “Gökyüzümün Yıldızları” albümünün tamamını sevenleriyle buluşturdu.

Pasaj Müzik etiketiyle 4 Mart Cuma günü yayımlanan albümde Cem Adrian yine türler arasında hızlı ve esnek geçişler yaptığı şarkılarla adeta bir müzik şöleni sunuyor.

Albümü “Her biri inanılmaz değerli ve müziğimin yapıtaşlarını oluşturan şarkıcılar ve şarkılarından seçtiğim bir seçki, bir saygı albümü” olarak tanımlayan Cem Adrian, hislerini ve albümdeki şarkıları seçme nedenini şu sözlerle anlattı:

”10 şarkıdan oluşan bu albümü kaydetmek, bu kadar değerli şarkıları tekrar düzenlemek, benim için tamamen kişisel bir mesele, büyük bir sorumluluk ve tarif edilmez bir onur oldu. Küçük bir çocuk, aşık bir gençken, odamın penceresinden karanlık gökyüzünde bakarken gördüğüm her bir yıldızın sesiydi şarkı denilen şey… Umut… Hayal… Arkasına sığındığım, içine girip kendini sakladığım, dünyadan korunduğum yerdi şarkılar… Hâlâ da öyle… O zaman ne hissettiysem, şimdi hissettirmeye çalıştığım şey bu…”

Cem Adrian, albüm açılışını Düş Sokağı Sakinleri’nin “Ayrılık” şarkısı ile yapmış, ardından bir Orhan Atasoy klasiği olan “Gemiler”i, Bülent Ortaçgil’den “Çığlık Çığlığa”yı ve son olarak da Sevgililer Günü’ne özel bir Kesmeşeker şarkısı olan “En Çok Seni”yi yayımlamıştı.

Albümde 90’lar klasiklerinden; Cemali’den “Duymak İstiyorum” ve Umay Umay’dan “Hareket Vakti” de yer alıyor. Söz ve müziği ünlü müzisyen Ercüment Varol’a ait olan “Özlediğim”, Zuhal Olcay’ın seslendirdiği Mehmet Teoman şiiri “Yalnızlığım”, Düş Sokağı Sakinleri’nin “Mor Yel”i ve sözleri Hüsnü Arkan’a ait Ezginin Günlüğü şarkısı olan “Küçüğüm” de albümdeki diğer şarkılar arasında yer alıyor.

Albümün tamamı Babajım ve Ujr stüdyolarında kaydedilirken, düzenleme ve mix’lerin tamamı Cem Adrian’a, mastering’ler Emre Kıral’a ait.

 

 

Yoğun konser trafiğinde üretkenliğini yitirmeyen Cem Adrian, merakla beklenen “Gökyüzümün Yıldızları” albümünün tamamını sevenleriyle buluşturdu. Pasaj Müzik etiketiyle 4 Mart Cuma günü yayımlanan albümde Cem Adrian yine türler arasında hızlı ve esnek geçişler yaptığı şarkılarla adeta bir müzik şöleni sunuyor. Albümü “Her biri inanılmaz değerli ve müziğimin yapıtaşlarını oluşturan şarkıcılar ve şarkılarından seçtiğim bir seçki, bir saygı albümü” olarak tanımlayan Cem Adrian, hislerini ve albümdeki şarkıları seçme nedenini şu sözlerle anlattı: ”10 şarkıdan oluşan bu albümü kaydetmek, bu kadar değerli şarkıları tekrar düzenlemek, benim için tamamen kişisel bir mesele, büyük bir sorumluluk ve tarif edilmez bir onur oldu. Küçük bir…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*