EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Devrim Aksoy – Doksanüç / Bragi Productions

Devrim Aksoy – Doksanüç / Bragi Productions

Devrim Aksoy üzerinde uzun zamandır çalıştığı “Doksanüç” isimli albümünü Bragi Productions etiketi ile yayınladı. Aksoy, albümünün hikayesini şu cümlelerle anlattı:

Dünyada her şeyin bir zamanı vardır derlerdi. 20’li yaşlarımda ilk kez duymuştum hiç inanmazdım. Sonra yaş aldıkça gördüm ve anladım ki gerçekten öyleymiş.

Bu albümün istediğim soundda olması için tam 4 sene tek başıma uğraştım ses teknolojileri ile. Bu enerji taşıdı bugüne bu çalışmayı. Tabii ki albümde teknik anlamda Taner Yücel, Cüneyt Aykulteli, Cenk Akgün ve Eren Turgut olmasa bitirmem çok zor olurdu. Onlara teşekkürü bir borç bilirim. Ama dediğim gibi 40’ımdan sonra ses/kayıt teknolojileri ile büyük bir özveri ile uğraşıp bu albümün oluşumunu sağladım.

Albüme romantik alternatif rock-metal tarzında diyebiliriz.. Tabii ki bir sürü ilham alınan tarz ,fikir, tavır var albüme işleyen ama ana tema sürreal ögeler barındıran romantizm.90larda ki sosyo-kültürel olguların içindeki aşk kavramının şarkılara bu frekanstan yansıması.

Albümün ismi neden “Doksanüç” olduğuna gelince, 1993 senesi hayatımda önemli dönüm noktalarının olduğu sene.

1- İlk aşık olduğum yıl
2-İlk şarkımı bu sene yazdım
3-ilk konseri bu sene verdim
4-İlk stad konserine bu sene gittim.
5-Gibson sg gitarım 1993 model:)
ve tabii ki tüm bestelerin 90lar ruhunu anlatıyor olması!

İzmir de Alternatif rock-metal olarak barda çalan ilk gruptuk. O zamanlar tarzlar çok keskindi. Pop rock, klasik rock hard rock ayrı gruplar vardı barlarda çalan tabii ki sayılıydı. MTV’de çıkan şarkılardan repertuara katıp akşam programda çalıyorduk :) O dönemler yazdım bu şarkıları.

Aslında yeraltı çıkış yapan sonra popüler olan bellı bir kitle için. Rockçı kavramı 90larda çok belirgin idi 2000lerden sonra Türkiye de bu kavram yavaştan kayboldu. Aslında dünyada da bu böyle. Nirvana’nın ittirdiği gençlik o kadar gidebildi. Farklı bir etno-müzikoloji araştırma konusu aslında. Neyse bu tarafına fazla girmeden albüm Matrix’teki kayma ile 20 yıl geç çıkıyor:) Ama bana milenyum etkisi yarattığı kesin:)

Albümü kısıtlı olanaklarda yaptık. Albümde bana en büyük yardımı dokunan kardeşim Deniz’e ve anneme sonsuz teşekkürler.

İyi ki varsınız yoksa bu albümü yapamazdım… Ayrıca yayında emeği geçen Bragi yapıma da teşekkürler. Sağolun..

 

 

Devrim Aksoy üzerinde uzun zamandır çalıştığı "Doksanüç" isimli albümünü Bragi Productions etiketi ile yayınladı. Aksoy, albümünün hikayesini şu cümlelerle anlattı: Dünyada her şeyin bir zamanı vardır derlerdi. 20'li yaşlarımda ilk kez duymuştum hiç inanmazdım. Sonra yaş aldıkça gördüm ve anladım ki gerçekten öyleymiş. Bu albümün istediğim soundda olması için tam 4 sene tek başıma uğraştım ses teknolojileri ile. Bu enerji taşıdı bugüne bu çalışmayı. Tabii ki albümde teknik anlamda Taner Yücel, Cüneyt Aykulteli, Cenk Akgün ve Eren Turgut olmasa bitirmem çok zor olurdu. Onlara teşekkürü bir borç bilirim. Ama dediğim gibi 40'ımdan sonra ses/kayıt teknolojileri ile büyük bir özveri ile…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.8 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*