EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Ediz Hafızoğlu – Nazdrave- Paranoya / Lin Records

Ediz Hafızoğlu – Nazdrave- Paranoya / Lin Records

‘’Nazdrave’’ grubunun yeni EP’si Paranoya 20 Mayıs’ta tüm dijital platformlarda.

Türkiye Hip-Hop müziği sahnesinin en üretken isimlerinde Kamufle bu EP’de sesi ile iki parçada grubun nefesi oluyor.

Türkiye caz sahnesinin en başarılı davulcularından biri olarak kabul edilen Ediz Hafızoğlu, cazdan rock’a, metalden deneysele ve Balkan müziğine uzanan farklı stillerde, etkileyici çalışmalara imza atıyor. Büyük ilgi gören ilk albümü “Nazdrave”den dört yıl sonra, 2018 Mart’ında, ikinci stüdyo albümü “13”ü Lin Records etiketiyle yayımladı. Eylül 2019’da da son EP’si “Üç Türkü”yü yayımlayan ve içinde bulunduğumuz anı yaşamanın gücüne inanan Hafızoğlu, müziği aracılığıyla geçmiş ve gelecek arasında bir köprü kurmayı amaçlıyor.

Yeni albümün habercisi “Paranoya” EP’si hakkında Ediz Hafızoğlu şunları söylüyor;

Pandemi döneminin yalnızlığı bizi bir araya getirdi. Sıkışmışlığımızı, sessizliğimizi haykırarak üzerimizden atmak istedik. İzole yaşamlarımızı sürerken kalabalıklara çalmayı hayal ettik. “Nazdrave” Paranoya bizi bu dönemin karamsarlığından çıkarıp umutlarımızı yeşertti. Şimdi bu yeşillik her yeri kaplasın, umudumuz, neşemiz, sesimiz bir daha kesintiye uğramasın dileğiyle 6 şarkılık bu albümü sizlerle paylaşmak istiyoruz. İçinde kaybettiklerimiz, kahrolduklarımız olduğu kadar kahkahalarımız var. Hepimizin yaşamı gibi. Hayata.

 

 

Bidar – vokal

Kamufle – vokal

Barış Doğukan Yazıcı – trompet

Serhan Erkol – alto saksofon

Engin Recepoğulları – tenor saksofon

Çağdaş Oruç – tenor saksafon

Cem Tuncer – gitar

Adem Gülşen – tuşlu çalgılar

Ercüment Orkut – tuşlu çalgılar

Orhan Deniz – bas gitar

Alp Ersönmez – basgitar

Da Poet – beats

Ediz Hafızoğlu – davul & perküsyonlar

Mix: Berk Kula

Mastering: Ahmet Gökhan Coşkun

Kapak Fotoğrafı: Yaren Avcı

Kapak Tasarımı: Yiğit Gürevin

 

 

‘’Nazdrave’’ grubunun yeni EP’si Paranoya 20 Mayıs’ta tüm dijital platformlarda. Türkiye Hip-Hop müziği sahnesinin en üretken isimlerinde Kamufle bu EP’de sesi ile iki parçada grubun nefesi oluyor. Türkiye caz sahnesinin en başarılı davulcularından biri olarak kabul edilen Ediz Hafızoğlu, cazdan rock’a, metalden deneysele ve Balkan müziğine uzanan farklı stillerde, etkileyici çalışmalara imza atıyor. Büyük ilgi gören ilk albümü “Nazdrave”den dört yıl sonra, 2018 Mart’ında, ikinci stüdyo albümü “13”ü Lin Records etiketiyle yayımladı. Eylül 2019’da da son EP’si “Üç Türkü”yü yayımlayan ve içinde bulunduğumuz anı yaşamanın gücüne inanan Hafızoğlu, müziği aracılığıyla geçmiş ve gelecek arasında bir köprü kurmayı amaçlıyor. Yeni albümün…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.8 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*