EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Hayvansaray – Hayvani / Tamar Records & GRGDN Müzik

Hayvansaray – Hayvani / Tamar Records & GRGDN Müzik

Müzikte alt-tür çeşitliliğinin hayranı olan Hayvansaray’dan hip-hop space fabl opera türündeki “Hayvani” albümü Tamar Records etiketiyle ve GRGDN Müzik temsilciliğinde tüm dijital platformlarda yerini aldı. Uzay-zaman, kuantum mekaniği, düalizm kavramlarının öne çıktığı mekanlarda gerçekliği sorgulamak zorunda kalan At Bey, Sincap, Albay Hayvansaray ve Tardi gibi karakterlerimiz 6 parçalık bu albümde bizi değişik ama bir o kadar da neşeli bir yolculuğa çıkarıyorlar.

Deniz Bolayır tarafından 2010 yılında dünyaya gelen Hayvansaray, farklı müzik türlerini birleştiren ve hikayelerindeki karakterleri hayvanların oluşturduğu bir projedir. 2020 yılında eski kayıtlarından ortaya çıkan “Antika Kayıtlar” ve “At Gibiyim” albümlerini yayınlayan Hayvansaray, son olarak “Kuduz” isimli bir tekli yayınlamıştı.

 

 

 

 

Müzikte alt-tür çeşitliliğinin hayranı olan Hayvansaray’dan hip-hop space fabl opera türündeki "Hayvani" albümü Tamar Records etiketiyle ve GRGDN Müzik temsilciliğinde tüm dijital platformlarda yerini aldı. Uzay-zaman, kuantum mekaniği, düalizm kavramlarının öne çıktığı mekanlarda gerçekliği sorgulamak zorunda kalan At Bey, Sincap, Albay Hayvansaray ve Tardi gibi karakterlerimiz 6 parçalık bu albümde bizi değişik ama bir o kadar da neşeli bir yolculuğa çıkarıyorlar. Deniz Bolayır tarafından 2010 yılında dünyaya gelen Hayvansaray, farklı müzik türlerini birleştiren ve hikayelerindeki karakterleri hayvanların oluşturduğu bir projedir. 2020 yılında eski kayıtlarından ortaya çıkan “Antika Kayıtlar” ve “At Gibiyim” albümlerini yayınlayan Hayvansaray, son olarak “Kuduz” isimli bir tekli…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.35 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*