EDİTÖRDEN

Recep Aktuğ

“Alışma Bana”, “Siyah Gül” isimli albümlerinin ardından yaz aylarının ilk gününde “Yaşamak” isimli bir albüm yayınladı Aktuğ.

70’li yılların başında kurduğu grubu Gelenek ile profesyonel müzik dünyası başlayan müzisyen bir süre muhabirlik yaptıktan sonra Baha Boduroğlu, Ertuğrul Çayıroğlu ve Tuğrul Karataş ile birlikte Arı Yapım adlı bir şirket kurdu ve şirket ilk olarak Sezen Aksu’nun “Kaybolan Yıllar”ını yayınladı. Yine takip eden dönemde Aksu’nun yanı sıra Ajda Pekkan, Ayten Alpman ile çalıştı ve Türkiye’nin ilk eşlik vokal grubu Kısa Dalga’yı kurdu. Birçok sözü ve bestesi ülkemizin önemli isimleri tarafından yorumlandı. Beraberinde TV dizilerinde ve çeşitli reklam filmlerinde de rol aldı.

Usta müzisyenin hayatında peki dünden bugüne hangi albümler vazgeçilmez oldu? İşte yanıtları.

Mina & Celentano (1998)
The Glory Of Gershwin (1994)
Leonard Cohen – Tüm Albümleri
Julio İglesias – Tüm Albümleri

Recep Aktuğ
“Alışma Bana”, “Siyah Gül” isimli albümlerinin ardından yaz aylarının ilk gününde “Yaşamak” isimli bir albüm yayınladı Aktuğ. 70’li yılların başında kurduğu grubu Gelenek ile profesyonel müzik dünyası başlayan müzisyen bir süre muhabirlik yaptıktan sonra Baha Boduroğlu, Ertuğrul Çayıroğlu ve Tuğrul Karataş ile birlikte Arı Yapım adlı bir şirket kurdu ve şirket ilk olarak Sezen Aksu’nun “Kaybolan Yıllar”ını yayınladı. Yine takip eden dönemde Aksu’nun yanı sıra Ajda Pekkan, Ayten Alpman ile çalıştı ve Türkiye’nin ilk eşlik vokal grubu Kısa Dalga’yı kurdu. Birçok sözü ve bestesi ülkemizin önemli isimleri tarafından yorumlandı. Beraberinde TV dizilerinde ve çeşitli reklam filmlerinde de rol aldı. Usta…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.99 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*