EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Kerkayas – Tapa Gaz

Kerkayas – Tapa Gaz

Zaman içinde başarılı remixleri, yayınladığı çalışmaları ve sahnedeki performansları ile dikkat çeken Kerkayas, geçtiğimiz günlerde Küçükçiftlik Park’ta DJ performansı ile de dinleyicilerin beğenisini kazandı. Kerkayas, şimdi ise ilk albümü “Tapa Gaz” ile Anadolu tınılarına bir selam gönderiyor!

Bağımsız olarak yayınlanan albümde Kerkayas beste ve düzenlemesi olan 9 enstrümantal eser yer alıyor. Albümün teknik aşamaları ve kapak tasarımı da Kerkayas imzası taşıyor.

Kerkayas, ilk albümü “Tapa Gaz”ı şu sözlerle anlatıyor:

“Tapa Gaz albümünde Türk müziğini, batı müziği temeliyle batıya sunmak ve sevdirmeyi amaçladım. Telif hakkından bağımsız olarak tamamen özgün içerikli insanların rahatlıkla ulaşabileceği bir albüm oldu. Albümün oluşum süreci 1 yıl sürdü. Benim için de bu çalışma bir ilk oldu.

Albümde 9 adet eser bulunuyor. Bunların içinde “Groove Hasan” çalışmasını Hüseyin Can Pala ile yaptık. Eserin içindeki tüm bağlamaları kendisi çaldı. Aynı zamanda “Çekomastik” isimli çalışmayı da İsmail İlgün ile yaptık kendisi Solo bağlamalarıyla eseri en iyi haline getirdi. Bunun haricinde diğer 7 eser için yöresel ve geleneksel ses motifleri kullandım. Birçok genre’yı iç içe geçirdim. Dinlerken Disco, Funk, Down tempo gibi tınıları duyabilirsiniz.”

Tapa Gaz’ı başta Spotify olmak üzere dijital platformlarda bulabilirsiniz.

Hakkında:

Süleyman Kerkaya, 2014 yılında başlattığı Kerkayas isimli projesiyle, aşina olduğumuz 1970’li ve 1980’li yılların Türkçe Psychedelic, Folk, Rock, Funk türevlerini yine 1970’lerin Disco, Funk, Reggae, Psychedelic türevleri ile sentezlemektedir. İki şarkıyı aynı anda dinleme keyfi sunmaktadır. Daha fazlası için YouTube ve Instagram’dan Kerkayas’ın çalışmalarına ulaşabilirsiniz.

 

 

Zaman içinde başarılı remixleri, yayınladığı çalışmaları ve sahnedeki performansları ile dikkat çeken Kerkayas, geçtiğimiz günlerde Küçükçiftlik Park’ta DJ performansı ile de dinleyicilerin beğenisini kazandı. Kerkayas, şimdi ise ilk albümü “Tapa Gaz” ile Anadolu tınılarına bir selam gönderiyor! Bağımsız olarak yayınlanan albümde Kerkayas beste ve düzenlemesi olan 9 enstrümantal eser yer alıyor. Albümün teknik aşamaları ve kapak tasarımı da Kerkayas imzası taşıyor. Kerkayas, ilk albümü “Tapa Gaz”ı şu sözlerle anlatıyor: “Tapa Gaz albümünde Türk müziğini, batı müziği temeliyle batıya sunmak ve sevdirmeyi amaçladım. Telif hakkından bağımsız olarak tamamen özgün içerikli insanların rahatlıkla ulaşabileceği bir albüm oldu. Albümün oluşum süreci 1 yıl…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.85 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*