EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Keti feat. Fatma Turgut – Hayat Böyle

Keti feat. Fatma Turgut – Hayat Böyle

Keti’nin “Kınay Production” etiketiyle yayımlanan ve Türkiye’nin güçlü kadın vokallerinden Fatma Turgut ile birlikte söyledikleri “Hayat Böyle” isimli şarkısının merakla beklenen video klibi müzik severlerle buluştu.

Şarkının söz ve müziği grubun gitaristi ve kurucusu olan Egemen Sarıkaya’ya ait. ”Hayat Böyle” nin düzenlemesi ise Egemen Sarıkaya ve Yağmur Sarıgül tarafından yapıldı. Şarkının miks – mastering çalışmaları Aziz Berk Erten ve Yağmur Sarıgül tarafından yapıldı.

Yönetmen koltuğuna Ahmet Can Tekin’in oturduğu video klibin çekimleri Ümraniye Film Platoları’nda tamamlandı. Sevdiği kadını kaybetmesinin ardından akıl sağlığından olan bir gencin hikâyesini anlatan klipte, grup üyelerine Fatma Turgut eşlik etti.

Murat Kınay’ın düzenlediği 2017 Gezgin-Sanat Festivali ile yolları kesişen Keti Grubu, “Kınay Production” bünyesinde yoluna emin adımlarla devam etmekte.

 

KETİ

2009 yılının Haziran ayında geçmiş projelerini sonlandıran Egemen Sarıkaya ve Hüseyin Deniz tekrardan bir araya gelme kararı aldı.

Böylece Keti’nin temelleri atılmış oldu. Beste ağırlıklı bir grup olan Keti’ye 2010 yılının Ocak ayında Serhat Şenel’in, 2011 Mart ayında Erhan Tonbul ve Atilla Ersin Dumlu’nun katılımıyla Keti tamamlanmış oldu. 2017’nin sonlarına doğru ise Keti’ye kuruluşundan beri her yönden destek veren Kemal Saydam, Dumlu’dan davulu devraldı.

28 Şubat 2010 tarihinde Ankara’da Midas’ın Kulaklığı (M.K) Kayıt Stüdyosu’nda “Pişmanlık” ve “İstanbul” adlı parçalarının kayıtlarını gerçekleştiren Keti, 5 Mart 2010’da ilk parçası “Pişmanlık”ı, 6 Nisan 2010’da ikinci parçası “İstanbul”u yayınladı. 24 Eylül 2010’da ‘Kanatsız Melek’i dinleyicilerinin beğenisine sundu.

Keti 2011 yılında jüriliğini İskender Paydaş, Tarkan Gözübüyük, Hakan Kurşun ve maNga’nın yaptığı Fanta Stage yarışmasında ilk 2’ye kalarak, 2011 Fanta Gençlik Festivalinin 16 şehirlik Türkiye turunda Tarkan ve maNga’nın ön grubu olarak yer aldı.’Pişmanlık’ isimli bestelerine maNga ile düet yapıp klip çeken grup daha sonra Fanta stage yarışmasının halk oylaması sonucu yarışmanın 2011 Türkiye 1.si oldu.

Uzun bir hazırlık sürecinden sonra Keti,  Mart 2016’da 12 besteden oluşan “Bizim Hayalimiz” adlı albümünü yayınladı ve ilk klibi “Ver Beni Yalnızlığa” isimli çalışmaya çekildi.

Ağustos 2017 de ise Fatma Turgut ile feat projesi “Hayat Böyle” tüm dijital platformlarda yerini aldı.

 

 

Keti'nin “Kınay Production” etiketiyle yayımlanan ve Türkiye’nin güçlü kadın vokallerinden Fatma Turgut ile birlikte söyledikleri "Hayat Böyle" isimli şarkısının merakla beklenen video klibi müzik severlerle buluştu. Şarkının söz ve müziği grubun gitaristi ve kurucusu olan Egemen Sarıkaya’ya ait. ”Hayat Böyle” nin düzenlemesi ise Egemen Sarıkaya ve Yağmur Sarıgül tarafından yapıldı. Şarkının miks - mastering çalışmaları Aziz Berk Erten ve Yağmur Sarıgül tarafından yapıldı. Yönetmen koltuğuna Ahmet Can Tekin’in oturduğu video klibin çekimleri Ümraniye Film Platoları’nda tamamlandı. Sevdiği kadını kaybetmesinin ardından akıl sağlığından olan bir gencin hikâyesini anlatan klipte, grup üyelerine Fatma Turgut eşlik etti. Murat Kınay'ın düzenlediği 2017 Gezgin-Sanat Festivali…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.8 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*