EDİTÖRDEN
Anasayfa / Genel / mor ve ötesi’nden 20’nci Yıla Özel “Kayıtlar”

mor ve ötesi’nden 20’nci Yıla Özel “Kayıtlar”

İlk albümlerini 20 yıl önce yayınlayan mor ve ötesi, dünden bugüne olan yolculuklarını hazırlanan bir box serisi ile kutlamaya hazırlanıyor. Serinin ilki geçtiğimiz hafta tüm müzik marketlerde ve digital platformlarda yerini aldı.

DMC etiketi ile yayınlanan “Kayıtlar 1996-2004” grubun ilk dört albümü ile beraber (Şehir-1996, Bırak Zaman Aksın-1999, Gül Kendine-2001, Dünya Yalan Söylüyor-2004) bu yıl içinde yayınladıkları single “Anlatamıyorum”u kapsıyor. Şehir ve Bırak Zaman Aksın albümleri daha önce Ada Müzik, Gül Kendine ve Dünya Yalan Söylüyor albümleri Rakun Müzik etiketi ile çıkmıştı.

Serinin devamı yani “2005-1016” ise Kasım ayında yayınlanacak. Aralık ayında ise grubun tüm şarkı sözlerini, hiç yayımlanmamış görsellerini ve bazı özel sürprizlerin yer alacağı 8 CD’lik bir üçüncü kutu gelecek ve tüm bu külliyat sınırlı sayıda basılacak.

Her üç kutunun görsel tasarımını Hüseyin Sandık üstlendi. İşte bu seride yer alan şarkılardan bazıları:

 

 

İlk albümlerini 20 yıl önce yayınlayan mor ve ötesi, dünden bugüne olan yolculuklarını hazırlanan bir box serisi ile kutlamaya hazırlanıyor. Serinin ilki geçtiğimiz hafta tüm müzik marketlerde ve digital platformlarda yerini aldı. DMC etiketi ile yayınlanan "Kayıtlar 1996-2004" grubun ilk dört albümü ile beraber (Şehir-1996, Bırak Zaman Aksın-1999, Gül Kendine-2001, Dünya Yalan Söylüyor-2004) bu yıl içinde yayınladıkları single "Anlatamıyorum"u kapsıyor. Şehir ve Bırak Zaman Aksın albümleri daha önce Ada Müzik, Gül Kendine ve Dünya Yalan Söylüyor albümleri Rakun Müzik etiketi ile çıkmıştı. Serinin devamı yani "2005-1016" ise Kasım ayında yayınlanacak. Aralık ayında ise grubun tüm şarkı sözlerini, hiç yayımlanmamış görsellerini ve…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*