EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Murat Melih Özen – Bulutlu Sabah

Murat Melih Özen – Bulutlu Sabah

Murat Melih Özen  yeni albümü “Bulutlu Sabah”ı yayınladı.

Albüm yaşadığımız pandemi sürecinde Muğla’nın bir köyünde Anıl Sercan Özbal ile kaydedildi. Albümdeki tüm besteler ve sözler Murat Melih’ e ait. Özen Yangın Yeri adlı giriş şarkısını Samet Bolgün (Davul), Murat Süngü (Yaylılar) ve Baslarda Umut yenilmez ile düzenlemiştir.

Aynı şarkının Celal Babadağ tarafından çekilen video klibi Montaj aşamasındadır. Albümde 12 parça yer alıyor. Murat Melih’in Yalnızlığın derinliği isimli şiirini değerli arkadaşı Aybüke Canan seslendirmiş. Albüm herhangi bir tarza bağlı kalma kaygısı taşımıyor. Yangın Yeri adlı şarkıyı yaparken daha geniş kitlelere müziğini duyurma çabasıyla hareket eden Özen, Türkçe pop ve Arabesk müzik tınılarıyla evvelden yaşadığı bir aşkı harmanlamış. Başlarda çok sevmediği şarkı daha sonraları keyifle dinlediği şarkılar arasına girmiş. Eskiden ağırlıklı Grunge ve Rock tarzı müzik sevdiğini ama artık herhangi bir tarzın fanatikliğine kapılmayı anlamsız bulduğunu belirtiyor.

Albüm genelinde Davul ve Bas gitarları Anıl Sercan Özbal çalmış. Romantika vol.3 adlı parçada yaylı Kontrabas Umut Yenilmez, ve tüm yaylılar Murat Süngü tarafından çalınmış ve düzenlenmiştir.

Bulutlu Sabah kapalı geçen Pandemi sürecinde doğmuş bir albüm ancak yine de o kadar kasvetli değil. İnsanlar ne kadar İstanbul’dan kaçmak isterse istesin bir buçuk senedir memleketi İstanbul’dan ayrı olan Özen bir o kadar koşmak istiyor Taksim’in sokaklarına, Galata’ya, Sultanahmet’e…İstanbul’un Ruhları isimli şarkı da tam bu yüzden albümde yer almakta. Herakleia adlı şarkı ise 2000lerin başında yazılmış prozodi sıkıntısı olan bir şarkı. İlk haline
sadık kalınarak düzeltme yapılmamış. Şerefler köyü adlı şarkıda Françoise Hardy’nin 70li yıllardaki şarkılarından esinlenilmiş. Tüm bu isimler ve bilgiler ışığında belki de çok seveceğiniz şarkılar düşmüş bulutlardan.

 

 

 

Murat Melih Özen  yeni albümü "Bulutlu Sabah"ı yayınladı. Albüm yaşadığımız pandemi sürecinde Muğla’nın bir köyünde Anıl Sercan Özbal ile kaydedildi. Albümdeki tüm besteler ve sözler Murat Melih’ e ait. Özen Yangın Yeri adlı giriş şarkısını Samet Bolgün (Davul), Murat Süngü (Yaylılar) ve Baslarda Umut yenilmez ile düzenlemiştir. Aynı şarkının Celal Babadağ tarafından çekilen video klibi Montaj aşamasındadır. Albümde 12 parça yer alıyor. Murat Melih’in Yalnızlığın derinliği isimli şiirini değerli arkadaşı Aybüke Canan seslendirmiş. Albüm herhangi bir tarza bağlı kalma kaygısı taşımıyor. Yangın Yeri adlı şarkıyı yaparken daha geniş kitlelere müziğini duyurma çabasıyla hareket eden Özen, Türkçe pop ve Arabesk müzik tınılarıyla evvelden yaşadığı bir…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.58 ( 2 oy)

2 yorum

  1. Müzik ekspres ekibine çok teşekkür ederim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*