EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Olta – ElektrON

Olta – ElektrON

Olta Dayanışma, elektronik müzik konseptinde buluşan müzisyenlerin şarkılarından oluşan onuncu toplama albüm ElektrON ile sizlerle.

“Umut denizine atılmış bir olta” söylemiyle yola çıkan Olta Dayanışma’nın yeni albümü ElektrON’da, kült olmuşundan az bilinenine, elektronik müzik damarından beslenen müzisyenler bir araya geldi.

Elektronik müzik konseptinin geniş perspektifle ele alındığı ElektrON’da, elektronik öğelerden yararlanılan şarkıların yanı sıra tamamen analog ekipmanlarla üretilen veya tamamen bilgisayar ortamında yaratılan şarkılar da yer alıyor.

BaBa Zula’nın 2000’li yılların başında bir tiyatro oyunu için kaydettiği ancak seyirciler dışında dinleyicisiyle buluşamayan Sus Yoksa Çığ Düşer şarkısıyla açılan albümde, 18 şarkı yer alıyor.

 

Hakkında:

Pandeminin başlangıcıyla birlikte müzisyenler için giderek artan zorlukları, birliktelikle aşma amacıyla oluşturulan bağımsız bir dayanışma grubu Olta Dayanışma.

Bu amaçla Peyk’in Metin Önderoğlu ile seslendirdiği şarkısı “O” ile açılan ilk albümün 14 Ağustos 2020’de yayınlanmasından bugüne tam 9 toplama albümde, 111 şarkı yayınlandı.

Olta’da ilk albümden bugüne dayanışma havuzunda biriken dinlenme gelirleri, ihtiyaç sahibi müzisyenlere aktarılıyor. Bugüne kadar biriken gelirlerle yaklaşık 50 müzisyene destek olundu.

“Ticarileşmeye rağmen, müzik üretiminde dayanışmayla da sürdürülebilirliğin sağlanabileceği”ni hayata geçirmeyi hedefleyen oluşum, tüm dinleyenleri ve müzisyenleri, dayanışmanın aktif bir parçası olmaya ve dayanışmayı büyütmeye çağırıyor.

Olta albümlerini dinleyerek, dinleterek ve paylaşarak siz de müziğin susmamasına destek olabilirsiniz. Tüm dijital müzik dinleme platformlarında albümlerine ulaşabileceğiniz Olta Dayanışma’ya, oltadayanisma@gmail.com adresli e-posta hesabından veya Instagram, Twitter ve Facebook’taki sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Kapak tasarımı Mr. Boyacı’ya ait Olta Dayanışma’nın 10. albümü ElektrON’a katkıda bulunan müzisyenler, albümde yer alma sırasıyla şöyle:

BaBa ZuLa – Sus Yoksa Çığ Düşer (radio edit)
ZATOZİ – ALT
Alex Asci – Down Deep
ckaya – Midiful Drama
KOO – Axis
Agâh Eroğlu ft Özge Sarıkurt – Gör Kendini
Karma Whiff – Lost and Found
Kıvanç Altuğ – Nasıl Bir İnsan
Aslı Çiftçi – Kolay Değil
Kafaya Islak Çifte ft. Klan – Istanbul 2062 Zombie Attack (Klan’s Demo Rework)
İdil Acim – Particular
Enfielo – Calipso
Arketip – Bildim
Can Tan – Ovidius
Red Abizianas – Hak Ettiğimiz
böse – 0000
Munimonde – Beraha for the Year
BaBa ZuLa – Sus Yoksa Çığ Düşer

 

Olta Dayanışma, elektronik müzik konseptinde buluşan müzisyenlerin şarkılarından oluşan onuncu toplama albüm ElektrON ile sizlerle. “Umut denizine atılmış bir olta” söylemiyle yola çıkan Olta Dayanışma’nın yeni albümü ElektrON’da, kült olmuşundan az bilinenine, elektronik müzik damarından beslenen müzisyenler bir araya geldi. Elektronik müzik konseptinin geniş perspektifle ele alındığı ElektrON’da, elektronik öğelerden yararlanılan şarkıların yanı sıra tamamen analog ekipmanlarla üretilen veya tamamen bilgisayar ortamında yaratılan şarkılar da yer alıyor. BaBa Zula’nın 2000’li yılların başında bir tiyatro oyunu için kaydettiği ancak seyirciler dışında dinleyicisiyle buluşamayan Sus Yoksa Çığ Düşer şarkısıyla açılan albümde, 18 şarkı yer alıyor.   Hakkında: Pandeminin başlangıcıyla birlikte müzisyenler için…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*