EDİTÖRDEN
Anasayfa / NOTLAR / Ozan Turgut ve Haluk Bilginer Darüşşafaka İçin Söyledi

Ozan Turgut ve Haluk Bilginer Darüşşafaka İçin Söyledi

Albümde öne çıkan şarkılardan Taurus and Europa için Özgür Aydın “Aşk her şeye kadirdir.” yorumunda bulunuyor.
Kenan Doğulu ve Gökhan Türkmen şarkılarına yazdığı sözlerle tanınan Ozan Turgut, başarılı sanatçı Haluk Bilginer ile özel bir proje için düet yaptı.

Sözleri Ozan Turgut’a, müziği Ozan Turgut ve Boraçifterler’e ait “Soytarı” için biraraya gelen ikili şarkının tüm gelirinin Darüşşafaka’ya bağışlanacağını söyledi.

Ozan Turgut

Ozan Turgut İzmir’de doğdu. Gökhan Türkmen’in Lafügüzaf, Ben Unuturum, İhtimaller Perisi, Alışamadım Masallara, İnsanız Ayıbı Yok, Masal Olsa, Sır, Gökyüzünden; Ayşegül Aldinç’in Durum Leyla; Kenan Doğulu’nun Issız Ada; Güler Tuncer’in Havva Hanım, Kiraz Çiçekleri, Düşleri Cahil; Aslı Demirer’in Lodos ve Demir; Yağmur’un Canın Sağ Olsun şarkılarının sözlerini yazdı. Haluk Bilginer ile ortaklığı ”Soytarı”yı Mart 2021 de piyasaya sürdü. Uzun zamandır yazarlık yapan Ozan Turgut senaryosunu yazdığı ”Limonlar Unutmaz” kısa filmiyle 48 Saat Film festivalinde jüri özel ödülünü aldı. Şimdilerde senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı ”Kurander” kısa filmiyle festival yolculuğuna devam ediyor…17 yaşındayken hayatını kaybeden kardeşi Melike Turgut anısına, Çesme-Ildırı’da, 2012 yılında bin fidanlık koru ile başlayan ağaçlandırma çalışması; Ozan Turgut’un sanatçı dostları Kenan Doğulu, Gökhan Türkmen ve dostlarının katkıları ile 6903 fidanlık kocaman bir ormana dönüştü. Ormanda fidanlarımız büyümeye devam ediyor. Yitirdiklerimizi fidanlarda yaşatma düşüncemize sahip çıkan tüm doğa dostlarına teşekkür ederiz.

 

 

 

Albümde öne çıkan şarkılardan Taurus and Europa için Özgür Aydın “Aşk her şeye kadirdir.” yorumunda bulunuyor. Kenan Doğulu ve Gökhan Türkmen şarkılarına yazdığı sözlerle tanınan Ozan Turgut, başarılı sanatçı Haluk Bilginer ile özel bir proje için düet yaptı. Sözleri Ozan Turgut’a, müziği Ozan Turgut ve Boraçifterler’e ait “Soytarı” için biraraya gelen ikili şarkının tüm gelirinin Darüşşafaka’ya bağışlanacağını söyledi. Ozan Turgut Ozan Turgut İzmir'de doğdu. Gökhan Türkmen'in Lafügüzaf, Ben Unuturum, İhtimaller Perisi, Alışamadım Masallara, İnsanız Ayıbı Yok, Masal Olsa, Sır, Gökyüzünden; Ayşegül Aldinç'in Durum Leyla; Kenan Doğulu'nun Issız Ada; Güler Tuncer'in Havva Hanım, Kiraz Çiçekleri, Düşleri Cahil; Aslı Demirer'in Lodos ve…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*