EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Özden – Sahiden

Özden – Sahiden

Zamanla içindeki müzik tutkusuyla kendi şarkılarını yazmaya başlayan Özden, ilk teklisi “Sahiden”i dinleyicilerle buluşturdu.

Sözü ve müziği Özden Bozkurt’a ait olan ve bağımsız olarak yayınlanan alternatif tınılı teklinin düzenlemesi Batu İman imzası taşıyor.

Aslen Radyo-Televizyon bölümünden mezun olan Özden, ilk teklisini şu sözlerle anlatıyor;

“Sahiden kesinlikle fantastik düşünülmüş ve kurgulanmış bir hikâye diyebiliriz. Antik dünyada yaşayan ve gökten yeryüzüne düşenlerin yolculuğunu anlatıyor. Yeryüzüne inerken kullandıkları tanrı ve kahramanların arabası olarak tasvir edilen dört atlı araba ile antik dünyaya bir gönderme yapmak istedim. Elbette her yol hikâyesi gibi bu hikâyede de bir amaç vardı. O da ateş topu olarak bahsettiğim güneşin yani ışığın yeryüzüne ulaşmasını sağlamaktı. Aynı zamanda güneşi küçük bir erkek çocuğu olarak tasvir ettim. Kalbi kilitli olarak bahsettiğim Güneşi yeryüzüne ulaştırdıktan sonra geriye sadece ışığın yayılması kalmıştı. Bu da ancak insanın o ışığı keşfiyle gerçekleşecekti. ‘Sahiden’ benim için kalıpların dışında bir şarkıya dönüştü. En güzel kısmı ise şarkıyı söylerken tüm hikâyeyi kafamda canlandırmak oluyor.”

Sahiden’i başta Spotify olmak üzere dijital platformlarda bulabilirsiniz.

 

Zamanla içindeki müzik tutkusuyla kendi şarkılarını yazmaya başlayan Özden, ilk teklisi “Sahiden”i dinleyicilerle buluşturdu. Sözü ve müziği Özden Bozkurt’a ait olan ve bağımsız olarak yayınlanan alternatif tınılı teklinin düzenlemesi Batu İman imzası taşıyor. Aslen Radyo-Televizyon bölümünden mezun olan Özden, ilk teklisini şu sözlerle anlatıyor; “Sahiden kesinlikle fantastik düşünülmüş ve kurgulanmış bir hikâye diyebiliriz. Antik dünyada yaşayan ve gökten yeryüzüne düşenlerin yolculuğunu anlatıyor. Yeryüzüne inerken kullandıkları tanrı ve kahramanların arabası olarak tasvir edilen dört atlı araba ile antik dünyaya bir gönderme yapmak istedim. Elbette her yol hikâyesi gibi bu hikâyede de bir amaç vardı. O da ateş topu olarak bahsettiğim güneşin…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*