EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Prenslerin Öcü – Rock Meydanı / Tamar Records GRGDN Müzik

Prenslerin Öcü – Rock Meydanı / Tamar Records GRGDN Müzik

Eğlenceli klipleri ve sahne performansıyla adından söz ettiren Prenslerin Öcü, 29 Ekim 2021 günü Rock Meydanı isimli ilk albümünü Tamar Records etiketi ve GRGDN Müzik işbirliğiyle yayınladı!

Gerek üslup, gerek içerik olarak bir başkaldırı manifestosu olan 11 şarkılık Rock Meydanı, Prenslerin Öcü’nün günümüze geldiği nihai suretini temsil ediyor. Y kuşağının gündelik hayatta burun buruna geldiği problemleri ifade etmenin yanı sıra, Prenslerin Öcü rock müziğin varoluşunun devamlılığının garantisini de veriyor.

Son günlerde pop müziğin en ikonik isimlerinden Hande Yener’in de sosyal medya üzerinden desteğini alan ve 28 Ekim’de The Wall’da görkemli bir lansman konseriyle yeni albümünü kutlayan gruptan bir mesaj var:

“Bu albüm tamamen gerçek rockçılar tarafından, gerçek enstrümanlarla kaydedilmiştir. Rock yasaları gereği hiçbir şarkıda autotune kullanılmamıştır. Gerek de duyulmamıştır. Albümde bazı şarkıların vokalleri tek seferde aslan gibi kaydedilmiş, gitar soloları ise jilet gibi olmuştur. Vokal yoksunu sanatçılar ve ezik gitaristlerin bünyesinde geçici depresyon, hayranlık ve varoluş problemleri yaratabilir. Prenslerin Öcü’nü çekemeyen aileden zengin, yeteneksiz ve ezik müzisyenler gerekirse masanın üstüne çıkıp, istediği kadar tepinip, ağlayabilir, bir süre ağladıktan sonra da Rock Meydanı’ndan öğrendikleriyle nihayet güzel müzik yapabilirler. Rica ederiz ezikler.”

Mayıs 2016’da ilk tekli çalışması olan İyi Edersin ile müzik kariyerine başlayan Prenslerin Öcü, enteresan sözler ve kaliteli müzik çizgisinden yola çıkarak İstanbul’da sahne almaya başlayarak arka arkaya yayınladığı Silk Beni ve Nazgüller Havalansın teklileriyle kendi dinleyici kitlesini bulmaya ve hızla büyütmeye başladı. 2018’in son çeyreğinde çıkan ve hayranlarından tam not alan Müzik Müsameresi adlı 4 şarkılık Canlı EP’yi, Kasım 2019’da yayınlanan Aşk Roketi takip etti.

Klipleriyle kendinden sıkça söz ettiren grup, sahne üstü teatral performansıyla kendini benzerlerinden ayrı tutmayı başarıyor. Müziğiyle rakiplerinin kalbine korku ve endişe salan Prenslerin Öcü, özgün içerik ve kaliteli müzik ilkesinden asla vazgeçmeyeceklerinin garantisini veriyor.

Yeni albüm Rock Meydanı, yıllardır rock müzik yoksunluğundan bitkisel hayatta yaşayan, arkadaşlarına değer veren, soğuk bira içmeyi seven ya da içilmesine saygı duyan bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına bir armağandır. Yaşasın Rock Müzik.

 

 

Eğlenceli klipleri ve sahne performansıyla adından söz ettiren Prenslerin Öcü, 29 Ekim 2021 günü Rock Meydanı isimli ilk albümünü Tamar Records etiketi ve GRGDN Müzik işbirliğiyle yayınladı! Gerek üslup, gerek içerik olarak bir başkaldırı manifestosu olan 11 şarkılık Rock Meydanı, Prenslerin Öcü’nün günümüze geldiği nihai suretini temsil ediyor. Y kuşağının gündelik hayatta burun buruna geldiği problemleri ifade etmenin yanı sıra, Prenslerin Öcü rock müziğin varoluşunun devamlılığının garantisini de veriyor. Son günlerde pop müziğin en ikonik isimlerinden Hande Yener'in de sosyal medya üzerinden desteğini alan ve 28 Ekim'de The Wall'da görkemli bir lansman konseriyle yeni albümünü kutlayan gruptan bir mesaj var:…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.85 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*