EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Rayber – Kuzgun / Güneş Plak

Rayber – Kuzgun / Güneş Plak

Müzik dünyasında 9 yılı geride bırakan ve bu bağlamda Türk Halk Müziği alanında tekli-albüm ve proje albümlerinde yer alarak deneyim kazanan Murat Güngör, kariyerine Rayber mahlasıyla sıfırdan başlayarak ilk albümü “Kuzgun” ile Özgün Müzik türünün dününe ve bugününe güncel bir anlayışla öncülük ediyor!

Güneş Plak etiketiyle dinleyicilerle buluşan, türkülerin yanı sıra Özgün Müzik anlayışını devam ettiren müzisyenlerin de bestelerini bulunduran 7 eserlik albümün düzenlemelerinde Kemal Sahir Gürel, Rıdvan Nar, Gürkan Balkan ve Hayrani Kami imzası var. Albümün ilk klibi, İbrahim Şimşek yönetmenliğinde “İçime Sevda Kaçar”a çekildi. Klip, MuzikPlay YouTube kanalında yerini aldı.

Rayber, ilk albümünü “Mahlasım Rayber, birçok dilde kılavuz, mürşit anlamına gelmektedir. Her insanın dünyaya gelirken bir nedeni vardır ve insanın varmak istediği nokta ise hayat içerisinde kendini bulma yolculuğudur. İnsan ister sanatkâr ister zanaatkâr olsun yürüdüğü yolda topluma ve nefes alabilen bütün canlılara, evrene doğru yolda öncülük etmek amacındadır. Ben de bu doğrultuda oluşan; halk müziği ile özgün müzik türlerini güncel bir anlayışla ve duygularımla harmanladığım bu albümü dinleyicilerle buluşturmaktan mutluluk duyuyorum. Umarım bu hissiyatı dinleyicilere de geçirebilirim!”

“Kuzgun” albümünü tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.

 

 

Müzik dünyasında 9 yılı geride bırakan ve bu bağlamda Türk Halk Müziği alanında tekli-albüm ve proje albümlerinde yer alarak deneyim kazanan Murat Güngör, kariyerine Rayber mahlasıyla sıfırdan başlayarak ilk albümü “Kuzgun” ile Özgün Müzik türünün dününe ve bugününe güncel bir anlayışla öncülük ediyor! Güneş Plak etiketiyle dinleyicilerle buluşan, türkülerin yanı sıra Özgün Müzik anlayışını devam ettiren müzisyenlerin de bestelerini bulunduran 7 eserlik albümün düzenlemelerinde Kemal Sahir Gürel, Rıdvan Nar, Gürkan Balkan ve Hayrani Kami imzası var. Albümün ilk klibi, İbrahim Şimşek yönetmenliğinde “İçime Sevda Kaçar”a çekildi. Klip, MuzikPlay YouTube kanalında yerini aldı. Rayber, ilk albümünü “Mahlasım Rayber, birçok dilde kılavuz,…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*